Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alhasi görcsöket beképzelhet...

Alhasi görcsöket beképzelhet az ember?

Figyelt kérdés
Állandóan alhasi görcsök törnek rám, illetve erős szúrkáló fájdalom. Mintha meg lenne a menszeszem, de nincs. Többször voltam már nőgyógyásznál, urulógián de semmit nem találnak. Nem értem az egészet.
2017. aug. 27. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

A ciklusnaptáradban jelöld be azokat a napokat, amikor a szurkálást, görcsöt érzed. (Vannak ilyen okostelefonos alkalmazások is, ahol vezetheted.) Ha mindig félidőben jelentkezik, két mensi között, akkor lehet, hogy az ovulációt érzed.

Ha nem csak ovukor és mensikor érzed, akkor okozhatja még endometriózis. Sajnos a legtöbb nőgyógyász még nem figyel erre oda, pedig nagyon sok nőt érint. Sajnos ultrahangon már csak akkor látszik, ha nagyobb endometriómáid vannak. Egyébként csak laparoszkóppal diagnosztizálható.

A mensid milyen szokott lenni? Akkor mennyire erősek a görcseid?

2017. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Beképzelni nem lehet, de az nem kizárt, hogy pszichés okai vannak a görcsölésnek. Párkapcsolati probléma, női szerep tudat alatti elutasítása, bármi, ezt itt nem tudjuk megfejteni.

Megkérdezhetem, hány éves vagy?

2017. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, fogamzásgátlót szedek, tehát peteérésem nem lehet, illetve egyébként is minden naposak a görcsök hónapok óta. Amit még elfelejtettem leírni hogy a szex is fáj, a hüvelyemben. Ne égető érzésre gondoljatok, hanem az is olyan görcsszerűen vagy nem is tudom hogy mondjam. Most van egy cisztám amivel teendő nincs azt mondták. Illetve P3-as lett a citológiám, amit már kétlek hogy gyulladás okoz, mert lassan már elszedem az összes gyógyszert de ugyanúgy fáj. De míg ezek nem voltak, addig is ez ment, fáj, fáj mégsincs bajom.
2017. aug. 27. 14:12
 4/6 A kérdező kommentje:
A menszeszem pedig általában olyan, hogy a görcsök nagyok, vérzés pedig nem sok van.
2017. aug. 27. 19:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy időre el kellene hagynod a fogamzásgátlót, mert csak elfedi a tüneteket, és így nem derül ki, mi a baj. Keress fel egy jó nőgyógyászt, és kérdezz rá, hogy lehet-e endometriózis. Szerintem eléggé esélyes, nekem is az van, ilyenek a tünetei. Ha az, akkor nekem egy speciális táplálkozás segített, amitől magától felszívódott a petefészkemen lévő csokoládéciszta is.

Érdemes egy jó endokrinológust is felkeresni, megnézni az ösztrogén-progeszteron arányodat. A magas ösztrogén okozhatja az endometriózist de mást is.

Ne hagyd ennyiben, ez nem normális, hogy állandóan görcsölsz. Szex közben is nyilván az fáj, ahogy nyomódnak a szerveid, mert az alhasi vérbőségtől duzzadtabb bent minden és érzékenyebb.

2017. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom a Női igazságok című könyvet, szerintem minden nőnek olvasnia kellene, abban olvashatsz hasonló problémákról és megoldásaikról.
2017. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!