Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kell fájdalomtól tartania?

Kell fájdalomtól tartania?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm anyukájának a barátnője 46 éves, és még szűz. Hogy miért alakult így, arról konkrétan nem akar beszélni, de nem is ez a lényeg. Soha nem volt nőgyógyászati panasza, de most el kell mennie nőgyógyászati ultrahangra, és valószínű vizsgálata is lesz. Mondtam neki, hogy azt mindenképpen közölnie kell az orvossal, hogy még nem volt szexuális kapcsolata. De azt mondja, hogy fél, hogy akkor a végbélen keresztül fogják megvizsgálni, amit nagyon nem szeretne? Olvasta egy orvos honlapján, hogy akkor másfajta vizsgálati módot kell választani, és ezért van megijedve. Meg attól is fél, hogy így fájdalmasabb lesz-e a vizsgálat?

Szerintetek?


2017. aug. 27. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Az orvostól függ és az ismerősödtől, hogy fog-e fágni vagy milyen élmény lesz.
2017. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*fájni
2017. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Sose kellemes egy ilyen vizsgálat, nem szüzeknek sem, de ki lehet bírni. Végbélen keresztül meg nem vizsgálnak.
2017. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Végbélen keresztül korlátozottan tudnak csak vizsgálni, és amúgy attól, hogy nem volt kapcsolata, a szűzhártyája régen elszakadhatott máshogy, akkor pedig simán lehet hüvelyi vizsgálat.
2017. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szűz koromban voltam egyszer nőgyógyásznál, aki végbélen át vizsgált meg. Egyáltalán nem volt fájdalmas. Használnak valami síkosító zselét és a doki jól tudja, merre és mennyire szabad előrenyomulni anélkül, hogy fájjon. Semmivel sem rosszabb, mint a hüvelyi vizsgálat.
2017. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ok, biztos kislányoknál még ott vizsgálnak, de őt már nem érdekli, ha esetleg vizsgálatnál szakad át a szűzhártyája. Gondolod tágítani fogják nem?
2017. aug. 27. 13:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha használt tampont, akkor már úgy sincs meg a szűzhártyája.
2017. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szűzhártya a legkevesebb, a fájdalmat nem annak a kiszakadása okozza, hanem a hüvely izmok tágulása. Aki nem él nemi életet, annak sokkal tömöttebb, rugalmatlanabb a hüvely izma, így ha az orvos esetleg kacsával fel szeretné tárni a hüvelyét, az járhat fájdalommal.

Ez az egyik, a másik pedig a rutin. Nem tudom ki hogy megy itt nődokihoz, de nekem így sok év után is néha helyezkednek kell, ha rosszul fekszem fel az ágyra, hogy ne fájjon. Én tudom, hogy mit csinálok rosszul és tudom hogyan kell változtatnom a pozíción azonnal, hogy ne fájjon. Aki nem volt még férfival és nem is járt még dokinál, az erre nem fog feltétlen rájönni és így viszont nagyon tud fájni egy vizsgálat.

2017. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De nem tágítják előtte? Persze gondolom az is fáj.
2017. aug. 29. 23:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Mijét tágítanák? A végbelét nem fogják tágítani, mert nem dugnak bele vastagabb dolgot, mint egy (elnézést) kiadós kaki hurka. Végbélen át maximum egy ujjas, tapintásos vizsgálat van.

Ha beleegyezik a hüvelyi vizsgálatba, akkor egy eszközzel széttárva tartják a hüvelyét, ahogy mindenkinél minden vizsgálatkor. Ez nem tágítás, csak azért kell, hogy belásson, illetve tudjon kenetet venni, ha szükséges. Utána kiveszi ezt a feltáró eszközt, és bevezeti a hüvelyi ultrahang fejet, és azzal is szétnéz odabent.

Egyik művelet sem fájdalmas, legfeljebb kellemetlen. Persze a nőgyógyásztól is függ, ha kapkodós típus, akkor kellemetlenebb.

De az, amit itt valaki írt, hogy nem olyan rugalmasak az izmok az egyrészt nem igaz, másrészt nem releváns. A hüvelyben ugyanis alig vannak idegvégződések. Ha lennének, akkor a nők belehalnának a szülési fájdalomba. Tehát akkor sem fog jobban fájni a vizsgálat, ha valaki nem élt aktív nemi életet.

2017. aug. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!