Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az, hogy majdnem elájultam,...

Az, hogy majdnem elájultam, lehet a menstruációs fájdalomtól, vagy igaza van a biológia tanárnőmnek, és pánik?

Figyelt kérdés

Már 12 éves korom óta menstruálok. Körülbelül egy éve kezdte fájdalom kísérni a "havi bajaimat". Ilyenkor az első nap volt tragikus, bevettem egy görcsoldót és minden rendbe jött. Ma jött meg megint. Elmentem a suliba, és éreztem, hogy fáj a hasam, de nem volt görcsoldóm. Gondoltam kibírom, ha nagyon rossz majd szünetbe kérek. Az első órán úgy éreztem kezdek rosszul lenni, kikéreckedtem, majd mivel semmi bajom nem volt vissza mentem. Utána leültem, és azt éreztem, hogy nem múlik el a görcsös fájdalom. Arra gondoltam, hogy hgyom, had fájjon, nem lesz bajom. Erre hirtelen, amint engedtem, hogy fájjon, rámjött a hányinger, és ki kellett mennem. Mindenki azt mondta, hogy falfehér lettem, még a szám is fehér volt. Ahogy mentem a mosdóba elsötétült minden, de csak foltokba, tehát nem ájultam el, csak majdnem. Kaptam fájdalomcsillapítót. Azt hittem, jobb lesz. Jött a szünet. AZ elején minden jó volt, majd megint jött a hányinger, így elindultam a mosdó felé, és megint elsötétült minden, de csak foltokba, alig tudtam menni, és félig neki estem az ajtónak. Órán már jobban voltam, utána rendbe jöttem. Beszéltem a biológia tanárnőmmel, és kérdezte, hogy ez egyidőbe volt a görcsökkel? és mondtam, hogy nem. Mondta, hogy szerinte ez pánik. Az volt a furcsa, hogy elkezdett fájni, aztán hagytam, aztán jött a hányinger, és a sötétség.

EZ most mi lehetett? Már nem fáj, és kutya bajom, csak gyengének érzem magam.


2013. jún. 14. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet igaza a tanárnődnek, de azért ne ijedj meg. Nem pánikbetegséged van, hanem csak bepánikoltál( megijedtél) mert nem volt nálad a szükséges gyógyszered. Akkor most már tudod, és figyelj oda, A pánik érzése elmúlik.
2013. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet így is, úgy is. Sok nőnek van hányingere,hányás is kísérheti és ájulás érzése menstruáció idején.
2013. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Oda fogok figyelni erre. Gondolta, hogy kibírom, de hát sajnos nem.

Igen azt tudom, csak nekem eddig sose volt hányinger és ájulás mellette, így nem tudtam, hogy mitől lehet.

Egyik barátnőmnek ugyan ez volt, ő vérvételre ment, és kiderült, hogy vasat kell szednie, meg még nem tudom, hogy milyen vitaminokat.

2013. jún. 14. 14:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen,ha tudod,h ennyire érzékeny vagy,figyelj oda és ne várjál a gyógyszer bevételével.
2013. jún. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tessék normálisan folyadékot inni menzesz alatt és legyen nálad szőlőcukor is. Csodát tesz. A pánik nem ilyen, viszont a szorongás okozhat furcsaságot. (félelem a fájdalomtól és a vérzéstől)
2013. jún. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ez nem pánik volt, Én is így vagyok vele, a menesz első napján, csak nekem semmilyen gyógyszer sem hatásos, így aznap sokszor hányok és az ájulás sem kizárt, de ez nem páni, szerintem a Te esetedben sem, csak mivel nem vetted be a gyógyszert a tünetek súlyosabbakká váltak.
2013. jún. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!