Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tesztoszteronom 8x magasabb a...

Tesztoszteronom 8x magasabb a normálisnál. Mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés

1 éves a lelet, mással mentem nőgyógyászhoz és ő nem mondta, hogy ezzel probléma lenne, csak felírt fogamzásgátlót a fájdalmas menstruációmra, de mivel nem hatott, ezért nem szedtem tovább. Most nézegettem a régi leleteim és most láttam meg a magas tesztoszteronszintet, ami igazából a válasz lehet a pattanásos bőrömre, vékonyszálú és zsíros hajamra és a szőrösségemre.

Ahogy nézegettem fogamzásgátlóval lehet kezelni, más opció nincs igazán? Ha csak a foggátló van, akkor azt örökké szedni kell, vagy szedem mondjuk fél évig és utána többé nem kell?

Holnap kérek időpontot nőgyógyászhoz és endokrinológiára, meg vérvételre is kérek beutalót. Más teendőm nincsen?

Olvastam még, hogy a diéta is megoldás lehet, de 51 kg vagyok a 167 cm-hez, úgyhogy nem tervezek fogyni és viszonylag egészségesen eszem, sok zöldséget és gyümölcsöt.

19/L


2017. aug. 31. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is magas a tesztoszteronom, diétát és mozgást javasoltak, fél év múlva kontrollra kell mennem (pontosabban már novemberben). Szerintem adj egy esélyt a diétának és mozgásnak, hiába vagy vékony nem kell kalóriadeficitben lenned így nem fogysz. Egyébkent én május óta tartom a diétat, kevés menstruáció miatt mentem orvoshoz és azóta mondhatni rendbejött a dolog, úgyhogy a diéta szerintem hatásos az ilyen bajokra.
2017. aug. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Diétád az mit takar, miket nem eszel? Vegetáriánus vagyok és viszonylag kevés tejterméket fogyasztok (az sem túl jó a hormonok, antibiotikumok meg egyebek miatt), annál több gyümölcsöt, zöldséget, hüvelyest, magvakat, sok vizet, úgyhogy szerintem viszonylag egészségesen táplálkozom, néha-néha eszek chipset vagy olajban sült dolgokat, édességet pedig szinte soha. Ennél már nem igazán tudnék "tisztábban" enni, maximum, ha nyersen ennék mindent.

Ne haragudj, de kicsit nehezen tudom elképzelni, hogyha csak egészséges ételeket fogyasztanék, varázslatos módon eltűnne a szakállam:'D Bárcsak így lenne...

Egyébként fura mód a menstruációm teljesen szabályos a kezdetek óta, csak annyira fájdalmas, hogy gyógyszer nélkül hánynék, meg a hasam menne.:(

2017. aug. 31. 02:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem IR diétát kéne csinálnod (160 CH diéta) és mellette sport. Nem vagy PCOS-es? Nincs sok pici ciszta a petefészkeidben?
2017. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Januárban petefészekcisztával műtöttek, június végén kiderült, hogy kiújult. A dokim nekem is a fogamzásgátló szedését javasolta (Mistral, szerinte ez az egyik legjobb, és alacsony hormontartalmú), lekopogom, a 3. levélnél járok és nincsen már ciklus közti állandó fájdalom és a menstruáció első napja is elviselhetőbb, miután bevettem egy fájdalomcsillapítót.


Ha nem hatott az a fogamzásgátló, lehet váltani kéne, és olyan dokihoz menni, aki tényleg érti a dolgát (Pesten is voltam, Vojcek László prof. úrnál, ő is mondta, hogy a fogamzásgátlóm az egyik legjobb, ha megteheted, érdemes lenne elmenni hozzá), vagy esetleg többet mozogni. Plusz az aviva torna is egy jó módszer, meddőség és erős menstruációs fájdalmak esetére.


L/19

2017. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is magas a tesztoszteronom, én is úgy tudom, hogy erre csak a fogamzásgátló van. Szedtem kb másfél évig vagy még addig se és a libidóm meghalt. Most lesz megint egy hormon vizsgálatom és kapok másik gyógyszert.
2017. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Nem tudom, hogy PCOS-em van-e, most tervezem kivizsgáltatni.

Október 12-ére kaptam időpontot, remélem hamar ki fog derülni, hogy mi lehet a baj. Ugye az nem probléma, ha pont akkor fogok menstruálni? Előbbre nem tudott adni és minél előbb szeretnék menni.

2017. aug. 31. 14:44
 7/11 A kérdező kommentje:
Na, csak át tettem inkább olyankorra, amikor már tuti nem lesz meg, biztos, ami biztos.:)
2017. aug. 31. 14:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. IR diétán vagyok, PCOS-om is van :(
2017. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlóval az a baj, hogy csak a tüneteket csitítja le, nem a valódi okot kezeli. És ha szünetet tartasz, akkor a tünetek tízszeresen jönnek vissza. :(


Kedves Kérdező!

Nézess inzulint, pajzsmirigyet, progeszteront, ösztrogént, prolactint és tesztoszteront. A ciklus különböző napjain szokták nézni, ragaszkodj hozzá!

2017. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem csak a pcos okozhatja. Nekem a mellékvesém termeli túl a férfihormonokat, "csak úgy", semmilyen ezzel kapcsolatos betegséget nem sikerült kimutatni (csak a mellékvese eredetet tudták igazolni). Rengeteg orvosnál és vizsgálaton voltam (magánban is). Vékony vagyok, nem hízok és nekem is erős menstruációm volt hányással, görcsökkel. Női hormonjaimmal semmi baj nem volt, inzulinommal, cukrommal sem. Most fogamzásgátlót szedek Dienille-t, kicsit több mint egy éve, de ez sem nyomta le teljesen a hormonszinteket. Nem szedtem volna sosem, ha nem kezdődött volna férfias hajhullásom.
2017. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!