Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tesztoszteronom 8x magasabb a...

Tesztoszteronom 8x magasabb a normálisnál. Mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés

1 éves a lelet, mással mentem nőgyógyászhoz és ő nem mondta, hogy ezzel probléma lenne, csak felírt fogamzásgátlót a fájdalmas menstruációmra, de mivel nem hatott, ezért nem szedtem tovább. Most nézegettem a régi leleteim és most láttam meg a magas tesztoszteronszintet, ami igazából a válasz lehet a pattanásos bőrömre, vékonyszálú és zsíros hajamra és a szőrösségemre.

Ahogy nézegettem fogamzásgátlóval lehet kezelni, más opció nincs igazán? Ha csak a foggátló van, akkor azt örökké szedni kell, vagy szedem mondjuk fél évig és utána többé nem kell?

Holnap kérek időpontot nőgyógyászhoz és endokrinológiára, meg vérvételre is kérek beutalót. Más teendőm nincsen?

Olvastam még, hogy a diéta is megoldás lehet, de 51 kg vagyok a 167 cm-hez, úgyhogy nem tervezek fogyni és viszonylag egészségesen eszem, sok zöldséget és gyümölcsöt.

19/L


2017. aug. 31. 00:26
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Na, kiderült, igen, PCOS-em van, sok kis ciszta van a petefészkemben, viszont arra gyanakodik az orvos, hogy más is lehet, mert a tesztoszteronom még a PCOS mellett is túl magas. Fogok menni 2 vérvételre is, úgyhogy kíváncsi vagyok mi fog kiderülni még.

Valószínűleg nekem is Mistralt fog felírni, még mondta a Mirenát, de nem tudom, én arról is rosszakat olvastam, hogy miután kivették a nőknek, hamar elkezdtek klímaxolni, úgyhogy eléggé félek ezektől. Viszont az lehet jobb megoldás lenne, mint a tabletta, mivel nem megy ugye végig az egész szervezetemen. De legszívesebben egyiket se szeretném, de sajnos itt az egészséges életmód nem lesz elegendő:(

Endokrinológiára máig nem tudtam bejelentkezni, Baross utcait mondta (Pesten) a háziorvosom, de nem veszik fel soha a telefont, pedig már 10x hívtam őket, úgy látszik személyesen kell bemennem.

Valaki Pesten nem tud jó endokrinológust sztkban?

Köszönök szépen minden választ, segítséget!

2017. okt. 22. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!