Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló segítene?

A fogamzásgátló segítene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves làny vagyok (majdnem 15) és még mindig nem jött meg. Ha elkezdek fogamzásgátlót szedni,attól növelhetem az esélyét annak,hogy hamarabb megjön? Illetve nemhiszem hogy meddő lennék,mert a családban ilyenre nem volt példa senkinél,de hát nem leget tudni. Esetleg tudja hogy mik az előjelei a meddőségnek?



2017. szept. 6. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs előjele, vagyis van ,ha már valaki él nemi életet és nem tud teherbe esni pl. Beszélj anyuddal és menjetek el együtt a nőgyógyászhoz. Lehet szervi okok miatt nem jön meg,vagy nem termelődik elég hormon a szervezetedben. 21/N
2017. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlót akkor lehet elkezdeni, ha már menstruálsz.


Hogy megnyugodj, menj orvoshoz.


A meddőség pedig nem úg yvan, hogy aki nem menstriál, az a meddő.

2017. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. A fogamzásgátlótól nem fog hamarabb megjönni, sőt. Az pont blokkolja bizonyos hormonok termelődését.


A meddő nők is 95%-ban menstruálnak. Csak akkor nem, ha eltávolították a méhüket, vagy valami nagyon durva hormonproblémájuk van. A meddőség egyébként általában nem egy örökös dolog, többnyire átmeneti, és ha megvan az ok, ma már lehet rajta segíteni. Általában hormonegyensúly-felborulás, gyulladás, petevezeték-elzáródás vagy akár lelki ok van a hátterében. De ettől mensi még lehet, bár sokszor rendszertelenebb. Csak akkor nem lehet segíteni a meddőségen, ha valami nagyon durva anatómiai rendellenesség van.


A meddőségnek előjelei nincsenek. De ha egészségtelenül élsz, nem mozogsz, adalékanyagos, tartósítószeres dolgokat eszel, akkor növelheted a kockázatát valami olyan hormonproblémának, ami meddőséget okozhat.


Légy türelemmel, meg fog jönni, csak ki kell várnod! Vannak, akiknek 16 felett jön meg először.

2017. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló mellett nincs menstruáció. Megvonásos vérzés van, amit a tabletta szünetre történő abbahagyása vált ki. Fogamzásgátló mellett nincs rendes ciklus, mesterséges ciklus van. Fogamzásgátló mellett elviekben nincs peteérés, hisz hivatott meggátolni, nem vastagodik meg a méhnyálkahártya, mint egyébként, amikor ha nincs megtermékenyítés, akkor leválik és az ugye vérzéssel jár.

Úgyhogy dehogy segíteni a fogamzásgátló.

Valószínűleg csak szimplán későn érő típus vagy, de ha még 1 év múlva sem lesz menstruációd, akkor fordulj nőgyógyászhoz, hogy kiderítsék, hogy nincs-e szervi vagy hormonális oka annak, hogy nem menstruálsz.

2017. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! Hat nem sok megnyugtato kommentet kaptam, de hat jobb tudni az igazsagot. Elvileg akin van egy kis husi,annak hamarabb jon meg,rajtam is van,nem sok,es egyaltalan nem elek egeszsegtelenul meg szinte soha nem eszek műkaját. Köszönöm tényleg!
2017. szept. 6. 17:49
 6/6 anonim ***** válasza:

"Elvileg akin van egy kis husi,annak hamarabb jon meg,rajtam is van,nem sok"

Ennek semmi köze a súlyhoz. Én 14 éves koromban is csak 44 kg voltam, akkor elgondolhatod, hogy 10 és fél évesen hány kg voltam és 10 és fél évesen már menstruáltam.

Mondjuk tény, hogy nem éheztem, tehát nem azért voltam vékony, mert nem ettem egészségesen, hanem mert ilyen típus voltam.

2017. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!