Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem pcos, akkor mi lehet?

Ha nem pcos, akkor mi lehet?

Figyelt kérdés

Erre gyanakodtam, ezért elmentem nőgyógyászhoz, de nem talált cisztákat, semmi rendellenest. Azt mondta, hogy forduljak endokrinológushoz vagy belgyógyászhoz.


A tüneteim:

- borzasztóan hullik a hajam

- pattanásos arc, hát és vállak, ugyanakkor száraz, hámló bőr

- rendszertelen menstruáció (ciklus 32-40 nap között, évente egyszer előfordul 45-50 nap is)

- szőrösödés olyan helyeken, ahol korábban nem volt jellemző (arc, áll, nyak)

- ~10 kg felesleg


Mire utalhatnak ezek a tünetek és hova forduljak szerintetek, endokrinológushoz vagy belgyógyászhoz? Magánrendelésre szeretnék menni, mert nem akarok hónapokat várni a kivizsgálásra, viszont jó lenne rögtön olyan orvoshoz fordulni, aki érdemben tud a problémámmal foglalkozni, és nem küld el megint egy másik szakemberhez.


2017. szept. 8. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz
2017. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet vashiány, lehet pajzsmirigy. Ezer féle oka lehet sajnos. Egy jó endokrinológushoz menj el mindenképp.
2017. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Endokrinológus.


Egyébként a PCOS nagyon összetett betegség, és nem mindenkinél jelenik meg minden tünet.

Nálam 2 éve derült ki, de csak szőrösödés és cisztáim vannak. A hajam pont, hogy megerősödött az utóbbi időben, pattanásaim csak akkor vannak, mikor megjönne, és kifejezetten sovány vagyok.

2017. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!