Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mély letargia, depresszió...

Mély letargia, depresszió mielőtt megjön. Hogy lehetne ezen változatni?

Figyelt kérdés

Már évek óta ez van sajnos.

Napokkal előtte, hogy meg kéne jöjjön, már nincs életkedvem, amikor meg mondjuk késik is (2-5 nap előfordul), olyankor meg kb öngyilkos hangulatban vagyok.

Utálom magam, csúnyának látom magam, semmivel nem vagyok elégedett. Semmi nem köt le, semmi nem tesz boldoggá, legszívesebben lefeküdnék sírni. Arra nem tudom rávenni magam, hogy a napi teendőket kellő motivációval végezzem.

Emellé jönnek még változó erősségű fejfájás-rohamok.

Aztán ha megjön, két nap még fokozottan vacak a kedvem, de utána már jobb. Ha elmúlik, akkor meg következő hónapig hírből sem ismerem a depressziót megint.


Mivel lehetne ezen segíteni?


(Sajnos gond van a véremmel, nehezen jön meg, mivel túl sűrű, emiatt szoktam szedni olyan tablettát-vény nélküli-ami higítja a vérem, de ma nem tudtam bevenni, mert kétszer vérzett az orrom napközben, és nem akarok ezen rontani. Havi egyszer veszek be, ha nem jön meg napra pontosan, akk a késés első napján, másnapra többnyire megjön)


Nem szedek sem fogamzásgátlót, sem hormontablettát, sem antidepresszánst, semmit.


2017. szept. 13. 20:58
 1/3 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok, 11 éve menstruálok, de csak 5-6 éve tart ez a lelkiállapot
2017. szept. 13. 20:59
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ingerült szoktam lenni előtte és mindent tragikusabbnak látok mint amilyen.Azt olvastam,hogy vannak bizonyos ételek amiket nem ajánlott ilyenkor fogyasztani.Pl a tejet is írták,de nálam nincs összefüggés.Még a sportot írták és az szerintem is segíthet.
2017. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a legtöbb nőnél így van, nálam is. Normális a rossz hangulat, az ingerültség, a fáradtság, a nemtörődömség érzése mindennel kapcsolatban. Az a lényeg, hogy mindig legyen valami, amivel lefoglalod magad, még ha nincs is kedved semmihez, meg persze vannak olyan dolgok, amik nem kedv kérdése, szóval muszáj megcsinálni, pl. tanulni, dolgozni, gyereket nevelni. A mozgás tényleg segít, vagy a hobbid.
2017. szept. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!