Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy képes legyek...

Mit tegyek, hogy képes legyek valami értelmét találni az életemnek, hogy kimásszak ebből a gödörből, hogy ne érezzem magam így tovább? 18/F

Figyelt kérdés

Helló mindenki!

Az van, hogy kb. másfél évvel ezelőtt elkezdtem lefelé csúszni egy bizonyos lejtőn. Elején úgy gondoltam, hogy áhh tini vagyok van ez így kicsit érzékenyebben fogom fel a dolgokat, túlreagálom stb.. teltek a hónapok és úgy minden romolni kezdett körülöttem.. Nagyon nagyon sok probléma van amit nem is fogok ide leírni, mert hosszú is meg haszontalan körök leírni ezerszer. Mindig próbáltam úgy hozzáállni, hogy majd jobb lesz változik még ez, kinövöm stb.. És kb. 1 év alatt tönkrement körülöttem "minden" (relatív) egyszerűen nem találok semmi értelmet, boldogságot az életemben. Mindig egy pozitív srác voltam most pedig teljesen kifordultam magamból. Úgy érzem mintha, minden szétesett volna körülöttem. 3 hónappal ezelőtt is ez volt, csak akkor rá lett téve egy pont arra a bizonyos "i"-re és megpróbáltam magam megölni (elég béna vagdosós módszerrel, lényegtelen egyszerűen besokalltam és véget akartam vetni az életemnek aztán 2 hétre pszichiátriára kerültem teljesen jogosan majd hazaengedtek.. és szépen kezdtem visszaszokni az akkori dolgokhoz attól függetlenül hogy már nem akarok véget vetni az életemnek, nem akarom ezt elvenni magamtól. Napi szinten vágdosom magam ez az amit nagyon megvetek és mindig is megvetetettem.. olyan helyeken szoktam vágni, hogy senki ne láthassa, nem öngyilkossági szándékból, ez egy menekülés számomra amit nem itt szeretnék megtárgyalni.. Járni fogok pszichológushoz 1-2 héten belül, reménykedem benne, hogy ez fog segíteni.. de addig is..

RÖVIDEN:

-Ha idősebb leszek el fog múlni ez az "életképtelen csicska vagyok, mint valami rossz emós aki karcolgatja magát divatból"?

-Segíteni fog a pszichológus? (próbáltam egyedül segítség nélkül jó irányba terelni magam de semmi sem ad megoldást.)

-Mit kéne tennem, hogy újra értelmet találjak az életemben? Mi lehetne az amitől újra boldog lehetnék, mert egyszerűen képtelen avgyok bopdlog lenni bárki is akar nekem bármi jót.. :/ (legtöbbször új kapcsolaton gondolkozom de így ilyen hülye hozzáállással illetve azzal, hogy minden felém közeledő lányban csak azt keresem ami az exemben volt ez hülyeség lenne..)


Srácok én ezt nem akarom így folytatni, hogy így érzem magam ez gáz és lassan megöl ez a "fájdalom" amit az elmúlt 2 évben történtek okoznak.. képtelen vagyok felállni bárhogy is szeretnék.. :/



2017. máj. 23. 22:01
 1/6 anonim válasza:
Sziaa. Én is így voltam majdnem. (Eléggé alkohol szerető apa), 500 km-re távol minden rokontól, semmi barát. Gyakran cikiztek a nemzetiségem miatt. Az a lényeg, hogy az elmúlt 3 évben nagyon durván besokaltam, folyamatosan kórházba vittek. A lelki tünetek MIND testi tünetekké nőtték ki magukat. Szedtem is egy évig antidepresszánsokat. Aztán letettem magamtól. Rosszul csináltam. Minden viszajött, minden este hányingerem van, nem tudok aludni, halálérzetem van stb.. Sokáig vártam. Kezdj el sportolni, az egy kicsit segít, de szerintem korán sem annyira hatásos, mint ahogy mindenki mondja. Ne aggódj, nem vagy lúzer. Ez a szar társadalmi hierarchia besorolja olyasmi rétegekké az embereket, hogy ők vagy összetörjenek, vagy nagyon boldogok legyenek. Én is jártam heti 1-szer pszichológushoz, de nekem csak a gyógyszer segített. És igen, fiatal vagyok még hozzá, de ha kell, akkor kell. Nincs mese.. Máshogy nem tudod magad elnyomni a dolgokat. Én most is azt próbálom, de nem megy. Jövő héten megyek ismét idegdokihoz, újra ír fel gyógyszert. Azért az leirnám, hogy nem mindenki szorul rá. Ez csak végszükségletben kell. 18/L
2017. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Kérdéseidre válaszolva, ez nem fog elmúlni. Nem elsz jobb ha nem teszel ellene.

Pszichológus minimálisan segít. Inkább meghallgat. Kibeszélsz magadból minden hülyeséget.

Értelme mindig van az életnek. Egy álmom, egy terv, egy kihívás. De általában aki fiatal, az cél nélkül él. Ebben semmi rossz nincs. Pont most kell mindent kiélvezni!!

Az exed meg hagyjad. Van 100-szor jobb és rendesebb nála. Hidd el, az ember nem az első lányt veszi el feleségül!!

Első voltam

2017. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En is hasonlo helyzetben vagyok mostansag... nem is tudom talan ha minden nap ki tuzol egy celt hogy el ered pl:masokon segitesz jotekonykodsz vagy elsosorban magafon segitesz pl:speotolsz. Es ez altal jol erzed magad a borodben ezek amik nekem be jottek a sport az hogy madokon segitek. Es meg az hogy imadok vadarolni a fajdalmamat ezen adom ki... de az a baj hogy minden reggel ugy ebredek hogy minnek kelljek fel :( ahjj nem tudom en se hogx mi van velem pedig mindig stabill voltam mostansag eleg sokkat szomorkodok :( elj az almaidnak tuz ki mindig celokat sokkat beszelges emberekkel ne erdekeljen mit gondolnak rolad mindig csak elore ne ad fel soha
2017. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi sok a helyes irasi hiba tabon olyan rossz irni
2017. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Meg tudod magadnak fogalmazni hogy mire vágysz, vagy ez sincs meg?
2017. máj. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszoat!

Utolsó: Nem tudom ezt sem igazán..

2017. máj. 27. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!