Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Személyes véleményre vagyok...

Személyes véleményre vagyok kiváncsi, milyen mellékhatásai vannak a fogamzásgátló tablettának?

Figyelt kérdés

Nem (feltétlenül) a terhesség elkerülése miatt szeretnék tablettát szedni, így nehezen szántam rá magam, de most belevágok, mert túl sokat szenvedtem már...

Viszont olyan ijesztő mellékhatásokat olvastam a neten, amitől teljesen elment a kedvem, arra lennék kiváncsi hogy ezekből mi igaz?

Libidó csökkenés, menstruációk közötti pecsételő vérzés (ez az egyik oka annak hogy tablettát szednék, milyen dolog hogy pont ezt okozza?), hányinger, mellek érzékenysége, hízás (így is elég duci vagyok...), hangulatingadozás (azt írták a korábban depressziós nőknek nem ajánlott és én voltam depressziós...), emellett a kombinált tablettáknál azt olvastam hogy okozhat szívbetegséget (kiskoromban szívbeteg voltam)

Szóval ezekből mi igaz?



2017. szept. 17. 17:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

10-es 37/L ?! WTF?


Kérdező: libidócsökkenés, hnyinger, fogyás (15 kg), hormonzavar.

Annyi, hogy csökkent a mensim, meg az épp nem fájt, de abbahagytam, mert minden más szar volt tőle.

2017. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
En nem ajanlom, hogy elkezd szedni. Kb 7 evig szedtem evente irtak fel ujat vizsgalatok nelkul es mindtol rosszul voltam. Rengeteg migren, hanyinger... legalabbis akkor meg azt hittem csak ennyi bajom van tole. Aztan a 7. Gyogyszert mar annyira nem birtam, hogy a 7 napos szunetekben olyan mertekben voltam rosszul (hanyas+frjfajas), hogy het napig csak fekudtem. Ekkor elmentem masik orvoshoz es azt mondtak azonnal hagyjam abba a szedeset mert kb barmikor agyverzesem lehet. Tehat abbahagytam. Ekkor jottem ra hogy rengeteg mas panaszom is a gyogyszertol volt. Honapokig fajtak az ujjizuleteim a gyogyszertol... Sokat fajt a hatam, mint kiderut azert mert a fogigatlo a vizhaztartast is befolyasolja es nem kaptak eleg vizet az izmaim, ahogy a borom se, az is szaraz volt. Sokkal jobb lett a libidom is es a szekletem is rendszerezodott. Ez tobb mint egy eve volt es meg mindig ossze vissza jon meg a havim... voltam kivizsgalason elvileg "minden rendben" De a petefeszkem tele van cisztaval, mint a PCOS es noknek. Ismeroseim kozul is tobben azert hagytk abba mert valamilyen bajuk lett tole. Ne kezdd el!
2017. szept. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, azt elfelejtettem irni, hogy a hangulatom is sokkal jobb azota, hogy nem szedem.
2017. szept. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és várom továbbra is a tapasztalatokat mert úgy látom mindenkinek más...
2017. szept. 24. 15:09
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha hajlamos vagy rá erős szorongást provokálhat.Egy ismerős lány embóliát kapott. Fogyást okozott nálam,mert hányingert csinál.
2017. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Én híztam tőle illetve az elején hangulatingadozás jelentkezett. Egyik barátnőm trombózist kapott tőle ezért abbahagytam. Most egészségügyön belül dolgozom ès tanulok és nem ajánlom senkinek. Az óvszer a legjobb megoldás akkor is ha macerás.
2017. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
En Volinat szedek mar fel éve, nem volt semmi negatív hatása. Depressziom ugyan olyan maradt, fogytam 8 kilót, a migrenes fejfajasaim sem lettek sűrűbbek. Nagyon nagy pozitívum,hogy a menstruacios görcsöket teljesen megszüntette (előtte elajultam a fajdalomtol, most nem érzek ha megjön) es a vérzés is minimális lett
2017. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!