Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba, hüvelygyulladás...

Hüvelygomba, hüvelygyulladás kezelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésemhez kapcsolódóan felvezetnem az eseményeket.

Augusztus elején elmentem a nőgyógyászhoz, aki Candida fertőzést,gombát állapított meg, erre kaptam kúpot illetve gyógyszert is,

Rövid ideig tünetmentesnek gondoltam magam,

Nem sokkal később augusztus végén ismét jelentkezett néhány tünet, főleg viszketés, furcsa folyas. Egy pH érték helyreállító kúpot használtam, ami úgy tűnt segít.

Szeptember elején viszont borzalmasan el kezdett fájni a hüvelyem, piros volt, és a szeretkezés is nagyon fájdalmas volt.

Visszamentem az orvoshoz aki azt mondta idült hüvelygyulladásom van, egy jó ideje fent áll, ezért fájt ennyire, szintén gombás fertőzés.

Azt mondta előfordul sokaknál, van aki hajlamosabb rá.

Macmaror kúpot kaptam amit esténként kettesével kellett felhelyezni, 6 napon keresztül

2x2 tablettát, én és a párom is, illetve minden nap 2szer irrigálnom is kellett kamilla teával.

Szépen vegigcsinaltam az egész procedúrát, úgy érzem jól vagyok,

Ami viszont zavar, hogy most megjött a menstruációm és a tampon felhelyezésekor még mindig néha szúr, kissé fájdalmas,

Nem tudom mi lehet az oka, elképzelhető hogy ennyi minden után sem múlt még el a fertőzés?

Ti tapasztaltatok már hasonlót?

Előre is köszönöm szépen válaszaitok!:)


2017. szept. 22. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden alkalommal csinált az orvos tenyésztést, vagy csak hasra ütött és azt mondta, hogy gombás fertőzés és aszerint kezelt? Ha nem volt tenyésztés, akkor csinálni kell.

Fertőzés, illetve kezelés alatt és az utána lévő pár napban tilos a nemi élet. Amennyiben gond van, vissza kell menni.

Nem tudom, hogy mivel védekezel, de ha fogamzásgátlót szedsz, akkor hagyd abba, mert az is okozhat állandóan visszatérő hüvelyi fertőzést, irritációt, gyulladást.

Fehérneműket, törölközőket 60 fokon ajánlatos mosni. Minden esetben a partnert is kezelni kell, ha van tünete, ha nincs.

Ha fájdalmas a tamponfelhelyezés, akkor ne tampont használj, mert irritálod vele az esetleg még gyulladt nyálkahártyát.

2017. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szedsz fogamzásgátlót?
2017. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, több mint egy éve szedek fogamzásgátlót, eddig nem voltak ezzel problémák:(

Az orvos egyszer sem készített tenyésztést, azt mondta látszik, es ezeket tudja rá adni.

2017. szept. 22. 15:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor fogadj el egy jó tanácsot.

Menj el olyan orvoshoz, aki csinál tenyésztést. A fertőzés és kezelés ideje alatt hanyagoljátok a nemi életet, mindkettőtök legyen kezelve. Amennyiben így is visszatér, hagyd abba a fogamzásgátlót.

2017. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos velem is ez lett, miután elkezdtem gyógyszert szedni. Előtte soha semmilyen fertőzésem nem volt, aztán jöttek szépen, először gyulladás, aztán gomba, ilyen-olyan baktérium. Havonta jártam a nőgyógyászt.
2017. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!