Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyulladásra vénynélküli...

Hüvelygyulladásra vénynélküli gyógyszer/krém?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy van-e valami olyan készítmény amit vény nélkül is meg lehet vásárolni (és hatásos!) hüvelybántalmakra?

Természetesen nőgyógyászi vizsgálat az alap, de aug.1.jére kaptam időpontot,én meg addig megbolondulok. Itt a nyár, jobban izzad az ember, hiaba mosakszok, törlöm naponta többször, érezni azt a szagot...nagyon kellemetlen...se strandra, sehova nem tudok elmenni, pont ezen a héten vagyok szabadságon.... :(

Próbáltam már az aloe verát erre a panaszra, kenem is mai napig, de semmi...sőt rendesen elkezd égni tőle....

Lactacyd Feminával mosom az intim részeimet, de szintúgy semmi változás......

Nem fáj, nem ég, csak váladékozom és kellemetlen, erős szaga van... (Még nacin keresztül is érezni.... :'( )

A Rossmannban láttam jómultkorában egy krémet, átfutottam rajta a szememmel úgy felületesen, úgy emlékszem hasonló problémára van, mint ami most nekem fenn áll, valaki esetleg használta már?

Kérlek segítsetek! :(



2017. júl. 19. 13:04
 1/7 anonim válasza:

vagisan

nekem is volt ilyen bajom ettol nem viszkedett es nyugtatta :) tanacsolom hogy fizetos nogyogyaszhoz menj es az egybol megvizsgal tolem 10 ezer forintot kert bar nekem huvelygombam van azt vizsgalta ki

de ez a krem jo gyulladasra

2017. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itt lehet, hogy az is elég lenne ha a hüvelyflórádat megpróbálnád visszaállítani. Ártani nem nagyon tudsz vele. Nekem a Protexin Gynophilus bevált (Rossmannban lehet kapni 3000 Ft körül.) Az intim mosakodókat, hüvelyöblítést, kimosást stb-t pedig felejtsd el egy időre, többet árt mint használ.
2017. júl. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Idelyn kúp és krém

vagy

Vitagyn C

2017. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jóval utólag, de köszönöm a segítségeteket, végülis az Idelyn-t ajánlotta a gyógyszertári asszisztens, 2. napra olyan erős húgyhólyag fájdalmam lett, majd véreset pisiltem, így abbahagytam...nem voltam biztos abban, hogy a kúp miatt, így kb. pár napra rá ismételten elkezdtem és újra véreset kezdtem pisilni, úgyhogy azóta is a szekrényen áll....végülis mire eljutottam nőgyógyászhoz már elmúlt a panaszom..
2017. szept. 10. 15:18
 5/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Érdemes otthon tartani Gynophilus-t, nekem is az vált be sok közül. Ez is egy hüvelyflóra helyreállító hüvelykapszula, a különbség, hogy nem tabletta. A tabletták hordozóanyaga jobban megviseli a hüvely hámrétegét, nem ritka a pecsételő vérzés megjelenése vagy a rózsaszín (véres) tablettamaradvány ürülése. A fenti kapszulában viszont a kapszula zárja a hatóanyagot, így egyrészt alig ürül gyógyszermaradvány, másrészt a hüvelyfalat se veszi igénybe annyira, plusz nem csak este, de reggel is alkalmazható, így egyenletesen elosztható. Sajnos a hüvelynek pont az a rossz, amiről azt hisszük, hogy jó: ha agyonmosogatjuk/fertőtlenítjük. Inkább békén kell hagyni ilyenkor, mert egyébként pöpec saját védelmi rendszere van, amivel az esetleges megborulásokat magától helyreállítja. De ha pl. eltávolítjuk az intim szőrzetet, ami egy fontos elem ebben a védelemben, meg folyamatosan mosogatjuk, ezzel épp elősegítjük az oda nem való dolgok odajutását. Ezen kívül a klotrimazol tartalmú krémek egyszerre segítenek gomba ellen, de nem gomba eredetű gyulladásoknál is, szintén jó ha van otthon. Az intim lemosó jó ötlet a szappan kiváltására, de azzal se érdemes többször mosni, meg olyat kell venni amiben nincs parfüm, fertőtlenítőszerek és egyéb cicomák, én pl. a Sábát használom.

A véreset pisilés és fájdalom szerintem hólyaghurutra utal, ami valóban furcsa lenne, ha a tablettával függene össze, de ki tudja. Az valószínű, hogy a hüvely fertőzésével összefügg, de inkább el tudom képzelni, hogy a tabletta felhelyezésekor belekented valahogy a hüvelyből származó fertőzött váladékot a húgycsőnyílásba. A húgyutak akut fertőzéseire meg a tőzegáfonya be szokott jönni, nagyobb koncentrációban - pl. Innovita tőzegáfonya forte, vagy fagyasztva szárított tőzegáfonya.

2017. szept. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásod, nagyon hasznos volt számomra, amint lesz lehetőségem (időm) be is szerzem azokat, aijet írtál! :)

Igen, lehet hogy hasonló történhetett, nagyon nehézkesen sikerült felhelyezni, nem is értem, hogy minek gyártanak tabletta formátumút, hiába próbáltam vigyázni, a már amúgy is "sérült" részt sieresen fel-fel "szántottam" a tabival...

2017. szept. 22. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a kérdés már régi, de nekem a Colpo cleaner használata bevált. Első öblítés után egyből érződik, hogy jobb.
2021. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!