Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kortól lehet tampont...

Hány éves kortól lehet tampont használni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, másfél éve van menstruációm. A betétet nem érzem kényelmesnek, csúszkál, érzem járás közben. Abban a tudatban vagyok hogy átáztam. Anyukám azt mondta hogy ne használjak tampont, mert 'elveszi a szüzességem'.

2017. szept. 23. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A tamponhasználat nem korfüggő,ha valaki már menstruál,akkor ez is egy lehetőség.

A szűzhártyán eleve van lyuk,hiszen valahol ki kell folyni a fehér folyásnak ,illetve a menstruációs vérnek.A szüzességedet akkor veszted el,ha majd együtt leszel egy fiúval.

Győzd meg anyukádat,hogy legalább hadd próbálhasd ki,mini tamponnal kezdj.

2017. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kikötve, attól függ, fel tudod-e tenni.
2017. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Édesanyád nem túlságosan művelt, tanult ember, ugye?
2017. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem korfuggo. Vegyel egy kis meretu kiszerelest. Anyukad meg butasagot mond.
2017. szept. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Nem veszi el a tampon a szüzességed.

Viszont a tampon cseréléséhez feltétlen tiszta kéz kell (szappan, víz), ami nem mindig adott, ha az ember nem otthon van, s emellett előfordul, hogy az ember megfeledkezik róla s nem cseréli kellő gyakorisággal. Ezért jobb a betét, s vannak nagyon jó nedvszívású betétek is. A szárnyas betét nem csúszkál, próbáld ki.

2017. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A sport inkább elszakítja a szűzhártyát, de ez kit érdekel?


Nem korfüggő, én 11 évesen kezdtem. Utáltam a betétet.

2017. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Én 33 vagyok, de most sem használok. Kényelmetlen, egészségtelen és toxikus sokkot lehet tőle kapni.
2017. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 35 vagyok és kb kétévente egyszer használok tampont, ha nagyon muszáj pl úsznom mikor megvan. Félek a fertőzésektől és, hogy véletlen tovább marad benn, mint kéne. Még sosem áztam át betéttel, pedig éjszaka is csak egyet használok, nem kelek fel emiatt.
2017. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elnézést az offért, a kérdésre válaszolva: nem korfüggő a tamponhasználat, ha menstruálsz már, akkor már lehet.
2017. szept. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod az első napon, ha bő vérzésed van, de ha nem csúszik fel könnyen, akkor megsértheted a hüvelyed, szóval vigyázz vele. Én csak akkor tudtam használni, amikor már nem voltam szűz. De az nem igaz, amit anyukád mondott, nem a tampon fogja elvenni a szüzességed.
2017. szept. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!