Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha menstruáció...

Normális, ha menstruáció előtt barnás folyásom van?

Figyelt kérdés

Most van körülbelül 21 napja, hogy elmúlt a másik, nekem nem szokott napra pontosan megjönni, csak körülbelül a másikhoz hasonló időben.

Enyhén görcsöl a hasam, pont mikor megszokott jönni, de vérzésem még nem volt, csak egy kevés barna folyás, amit inkább akkor látok, ha pisilés után megtörlöm magam, egy kevés van a tisztasági betéten is.

Olvastam pár oldalt, meg holnap felhívom a nőgyógyászom, de gondoltam kiteszem ide is a kérdést, hátha valaki tud addig is megnyugató választ adni, hogy ez normális.

Régen volt, hogy barna volt előtte, kb aznap vagy előtte, de utána megjött, de egy ideje szerintem nem.

Tehát, normális ez még és nem kell aggódnom betegség vagy netán terhesség miatt?



2017. szept. 25. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Terhesség miatt csak akkor kell aggódnod, ha nem védekeztél. Ha görcsöltél egy kicsit, benne van a pakliban, hogy amiatt, de inkább menj el dokihoz.
2017. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Folyamatosan érzem enyhén, de nem görcsöl durván a hasam. Holnap meglátom, hogy végzek-e vagy sem, de a nőgyógyászt mindenképpen felhívom délelőtt. Köszi a kommentet.
2017. szept. 25. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Manapság, a sok vegyszeres kaja és kozmetikum miatt nagyon sok nő küzd kisebb-nagyobb fokú ösztrogén-dominanciával, progeszteronhiánnyal. Ennek tipikus tünete az elhúzódó barnázás mensi előtt.


[link]

2017. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3/3 Köszi a válasz, beleolvastam. Holnap első dolgom felhívni a dokim, amikor rendel, mert még mindig nem jött meg, csak ez a nagyon minimális barnás cucc volt, de tényleg minimális, és a hasam sem érzem olyannak, amilyen volt.
2017. szept. 25. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle?
2017. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Mi lett végül? Ugyanebben a cipőben járok
2017. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem voltam azóta, az e havi menszeszem várom, utána beszéltem meg a dokimmal, hogy elmegyek hozzá.

Kíváncsi vagyok, hogy most megjön-e rendesen vagy megint ilyen szenvedős lesz. Reménykedem, hogy már minden okés lesz, de így is, úgy is elmegyek! Utána, leírom nektek.

A héten kell megjönnie valamelyik nap. Most vagyok 21-28 nap között.

2017. okt. 23. 14:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a nőgyógyászok 90%-a nem veszi komolyan az ilyesmit, és csak a fogamzásgátló tablettát, vagy mesterséges hormon-gyógyszert ajánlgatnak ilyen esetben. Ki nem ejtenék a szájukon, hogy a vegyi anyagok a hibásak, és hogy megfelelő táplálkozással egyenesbe lehet tenni a hormonháztartást. Gyanítom, a tiédnél sem lesz másképp. Inkább endokrinológus (hormongyógyászt) érdemes ezzel felkeresni, azok kevésbé korlátoltak, mint a hazai nőgyógyászok.
2017. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta se jutottam el dokimhoz, de terhes nem vagyok, mert csináltam tesztet. Azóta a menszeszem rendesen meg volt. Éppen ma jött meg, mert eléggé fáj a hasam, de mosdóban még nem voltam, hogy rendesen vérzek-e.
2017. nov. 21. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!