Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Konkrét PCO és PCO szerű...

Konkrét PCO és PCO szerű ováriumok között mi a különbség? Kifejtem lent

Figyelt kérdés

Voltam pár hónapja nőgyógyásznál, mire megállapította, hogy PCO szerű ováriumok vannak a petefészkemben. Endokrinológus írt fel Merckformint, stb stb. Voltam kontrollon nőgyógyásznál, s mikor így közöltem, hogy PCO, akkor kijavított, hogy nem azt mondta hogy PCO, hanem csak hogy PCO szerű.... Utólag gondolkoztam el sajnos azon, hogy mi a különbség? Mármint akkor mire szedem a Merckformint? :D

Ja, de az ultrahang szerint javultak a dolgok az ováriumban.


2017. szept. 28. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Na szóval először is a betegség nem PCO, hanem PCOS. a PCO csak egy tünet, maga a pco-s ováriumok.

az orvos azért mondta, amit mondott, mert uh-n látta, hogy olyanok a petefészkeid. Ennyi, nem több. Mivel a PCOS (vagy sokszor tévesen csak PCO -mint ahogy te is hívod) egy Szindróma, vagyis tünetegyüttes, így csak akkor beszélhetünk róla, ha egyéb tünedeid is vannak, amik ezzel összefüggenek.


Hogy az endokrinológus miért írt fel metet, nem tudom. Talán mert pcos-ben ez megoldás szokott lenni.

2017. szept. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!