Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Merjek tampont használni?...

Merjek tampont használni? Vélemények?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szeretem a betétet, számomra elég problémás. Folyton csörög-zörög, és mindig izgulok hogy át ne ázzak.

De anyukám azt mondta hogy nem használhatok tampont. Én azt olvastam hogy használhatnék, meghogy elvileg nem szakítja ki a szűzhartyát. Ennek ellenére nem engedi anyukám.

Ti mit gondoltok?

14/L


2017. szept. 30. 23:26
 1/6 anonim válasza:

Hasznalj, en sem szeretek egesz nap a veremben ulni. A szuzhartyat nem szakitja ki, es amugy is neked eleg lenne egy mini is, az meg tenyleg nagyon kicsi. Beszeld meg anyuddal, hogy nagyon kenyelmetlen, en is gyulolom a beteteket. Foleg nyaron.... Ezert valtottam.

17/L

2017. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem szakítja ki. 40 éves vagyok. Minden nő izgul, hogy át ne ázzon, hidd el. Én használtam betétet is (mikor én voltam 14, még jobban zörögtek, és nem volt vékonyított), használtam tampont is. A tampon azért egészségtelen, mert az a bomló vérrel teli tampon ott van fent, ahol nyitva vannak az erek. Én akkor hagytam abba, vagy tíz éve, amikor a menses és tamponviselés közben a mellemen megjelent egy vörös csík. Vágtattam az első nőgyógyászhoz, és komolyan is vett. Van egy olyan tamponhoz köthető betegség, hogy Toxikus Sokk szindróma, az OB dobozában benne is van a figyelmeztetés. Ez a fent leírt bomlástermékek vérbe kerülése miatt van. Végül azt mondta, hogy valószínűleg valami megkarcolta, de az egész szituáció akkor nem erre utalt (meg ott is maradt egy darabig a csík, stb.).

Sokan használják, természetesen tudom, én sem ajánlanám a gyerekemnek. (Nyilván ez az én esetem, de a probléma igaz, és valós, olvastam már nőgyógyászoktól ezt-azt). Emiatt nem higiénikus. A szűzhártyát nem szakítja át, az elég rugalmas ahhoz.

2017. szept. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is olvastam hogy nem egészséges. Nem is mindig használnám csak néha.
2017. okt. 1. 07:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is tampont használok ,és 14 vagyok. Anyukámnak semmi problémája nincs vele. Utálom a betéteket ,csak éjjelre szoktam azt berakni. Ha rendesen cseréled és 8 óránál tovább nem hagyod bent a tampont ,semmi bajod nem lesz. Nagyon ritka hogy valaki tss-est kapjon. Előfordulhat ,akkor viszont sose használj tampont.
2017. okt. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Tampont 8 óránál tovább??! Sőt 8 óráig? 3-4 óra max, még ha nem is telik meg, és higiéniai okokból, amit ott leírtam (bomlás). Nőgyógyászok ellenzik, nem kell ahhoz tss.

2. vagyok

2017. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Utolso, ne panikoltass mar mindenkit.... a dobozra is 6 ora van irva....
2017. okt. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!