Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy hüvelygombám...

Lehetséges, hogy hüvelygombám van? Ha igen Canesten Kombival kezelhetem?

Figyelt kérdés
3 napja viszket és éget a nemiszervem, már a pisilés is kezd kellemetlenné válni valamint kissé túrós állagú folyásom van. Azért gyanakszom hűvelygombára, mert olvastam, hogy akkor alakulhat ki, amikor a hüvelyflóra felborul, ami bekövetkezhet szteroid szedésekor is. Én pedig medrolt szedek (szteroid alapú gyógyszer) úgy kb 7 hete. Anyukámnak még nem szóltam, mert arra gondoltam, hogy veszek egy Canesten Kombit, de előbb kikérem a véleményeteket. Nem igazán akarok nőgyógyászhoz menni, őszintén szólva félek tőle. Szexuális életet nem élek. 17/l

2017. okt. 2. 20:41
 1/6 anonim válasza:
Szia! :) Ugyan ez voltam én is.. én viszont elmentem egy nőgyógyászhoz jó picit kellemetlen volt, de röpke 10 perc volt az egész.. kibírható. Mondta, hogy az ilyenekkel nem szabad viccelődni mivel akár olyan fertőzéseket is kaphatsz el ami akár nagyon komoly (ritkán halálos) is lehet. Én mindenképpen javaslom a nőgyógyászt, ám ha nagyon nem akarod, akkor a Canesten kombi (valamint kenőcs) :) Nekem is ezt írta fel a nőgyógyász és 3 nap alatt kutya bajom nem volt ^^
2017. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:) Amúgy olvastam azt is, higy a Canesten Kombit nem adják ki a gyógyszertárban 18 év alatt. Ez igaz? (Én kb 15nek nézek ki:'D )
2017. okt. 2. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Van már Canesten Uno is,ami egyetlen hüvelykapszulából áll,én ezt használtam+krémet egy hétig. Utána érdemes vmi hüvelyflóra helyreállító laktobacis készítményt is alkalmazni. Tipikus candida tüneteid vannak, de ha a Canesten nem hoz helyre,lehet,hogy van mellette egyéb fertőzés is,és akkor vényköteles kombinált gyógyszer kell. Az pedig dokit jelent. Nyugi, a vizsgálat legtöbbször max 5 perc,mire felocsúdsz,már túl vagy rajta.
2017. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi
2017. okt. 2. 20:58
 5/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ne adnák ki. Neten is rendelhetsz ilyet, akkor ki nézi, hogy hány éves vagy? :)


Ha hüvelygombád van (HA... ez fontos, mert akár bakteriális fertőzésed is lehet), akkor valóban hatásos lehet a Canesten hüvelytabletta és krém (vagy a Candibene hüvelytabletta és krém, aminek hajszálra ugyanaz az összetétele mint az előbbinek). Persze kérdés, hogy megvan-e még a szűzhártyád.

Viszont ilyen kockázat mellett, mint ez a hosszú távú gyógyszeres kezelés, állandó hüvelyflóra támogatásra is szükséged lenne a kórokozóirtáson túl.


Azt javasolnám, hogy vegyél Gynophilus hüvelykapszulát pár dobozzal (2200-2700 Ft/14 kapszula) és klotrimazolos krémet (Candibene vagy Canesten), egy parfümmentes savas intim lemosót (pl.Sába), és tőzegáfonya tablettát (pl. Innovita tőzegáfonya Forte - ebben van a legtöbb), továbbá válassz egy probiotikumot (pl. Jutavit, Béres) ezekből mindig legyen otthon, amíg ezt a szteroidos kezelést kapod és még 2 hónapig utána.


Ha épp nincs akut fertőzésed, akkor a Gynophilust alkalmazd esténként (reggel nem kell, sőt, ha stabilan jó, akkor heti 2-3x elég) és ha egy kicsi hüvelyi diszkomfortot érzel (csíp, viszket, fura) akkor segíts rá a krémmel, ami a közhiedelemmel ellentétben nem csak gombára jó, hanem más eredetű gyulladásokra is. Ha nem múlik el ez a diszkomfort, akkor kezdd el a Gynophilust reggel és este is felhelyezni, ha ez sem hoz javulást 2 nap alatt és konkrétan gombára utaló jeleid vannak, alkalmazd a gombaölő hüvelytablettát 3 napon keresztül, ahogy a betegtájékoztató írja. Ilyenkor normális eü betétet tegyél be, hogy felfogja a másnap kijövő tablettamaradványt. Lehet, hogy az rózsaszín lesz, sajnos az ilyen tabletták (de még a hüvelyflóra helyreállító tabletták is - kivéve a Gynophilus, mert az kapszula - felsérthetik a hüvely hámrétegét és vércsöppek színezik meg az ürülő tablettamaradványt). A hüvelykapszulákhoz tisztasági betét is elég.


Ha a pisilés válik kellemetlenné (ég, csíp), akkor pedig tőzegáfonyából vegyél be napi 2-3000 mg-ot, ez ugyanis akkor következik be többnyire, ha hólyaghurut van kilátásban, ami - szintén a közhiedelemmel ellentétben - nem annyira a hideggel, hanem a húgyszervekbe kerülő baktériumokkal kapcsolatos. Ez ugyanis leggyakrabban az e-coli - ami sokszor a végbéltől érkezik, de hüvelyi probléma esetén onnan inkább - aminek a tőzegáfonya gátolja a fejlődését.


Nézz utána, mik boríthatják még fel a hüvelyflórát, mert sok dolog - a túlzott higiénia vagy épp az elhanyagolt, az uszoda klóros vize, az intim szőrtelenítés, a menstruáció, szóval tényleg sok minden és ha érted, hogy mi a jó a hüvelynek, már az is segít, ugyanis a hüvely perfektül képes helyreállítani a flóramegborulásait. Ezért jó, ha intim lemosót használsz, de nem mosod így se a kelleténél többször.


Kevésbé ismert dolog, hogy a bélrendszer állapota és a hüvely összefüggenek, ezért most már sok nőgyógyász a hüvelyflóra helyreállításnál szájon át szedhető probiotikum kiegészítést is javasol.

2017. okt. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!:)
2017. okt. 3. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!