Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Spirál mellett esett valaki...

Spirál mellett esett valaki teherbe?

Figyelt kérdés
1%az esélye a spirál melletti teherbe esésnek.Valaki esett ebbe az 1%ba?És az antibiotikum álltal megszüntetett gyulladásnak lehet hozzá köze?
2017. okt. 10. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem használok spirált, de 2 barátnőm is teherbeesett spirál felhelyezése után.

Elég megbízhatóak ezek a cuccok, de 100%-os fogamzásgátlási módszer nincsen.

Az antibiotikumos kezelésnek semmi köze a spirál működésére. A spirál hormonális működésű (bár azt hiszem van már hormonmentes is), az antibiotikumokat pedig baktériumfertőzésre használják.

De nem véletlenül kell néha visszajárni megnézetni a spirált, mert elmozdulhat.

2017. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A spirál mellett létrejön a fogantatás, csak a megtermékenyült petesejt nem tud beágyazódni. Ezért is vet fel a spirál erkölcsi aggályokat: sok-sok kis élet elindulhat mellette, de még mielőtt megtapadhatna, elhal. Néha persze akadnak kivételek, vannak, akik dacolnak ott azzal a fémdarabbal és úgy is megkapaszkodnak.
2017. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A harmadik teszt döntött.Az első két napja pozitívat jelzett második másnap negatívat.Ma reggel a harmadik ismét negatív szóval az első lehet hibás volt vagy nem tudom.Most voltam ellenörzésen kb 2hete,jó helyen van a spirál nincs elmozdulva.Állandó vérzés miatt kaptam antibiotikumot.Én sem szivesen használom a spirlt amióta fent van csak vérzek és görcsölök.Amit a gyógyszer megoldott a vérzés megszünt de a görcs nem.Ugyhogy megyek vissza.December januárban terveztem leszedetni mert egy két év korkülömbséget szeretnék a kislányom és a tesó között utánna valami végleges megoldást szeretnék.Vagy ujra spirál hátha az már jobb lesz vagy elköttetem magam.Az még messze van.Amugy hormonmentes a spirálom tehát gondoltam,hogy a gyógyszer nem befolyásolja a működést de az okosok azt mondták tuti attól lehet.Semmi hormon tartalmú fogamzásgátlót nem szedhetek mert nállam cisztákat okoz.Köszönöm a véleményeteket. :)
2017. okt. 11. 09:04
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha az első teszt pozitív volt, utána meg már negatív, akkor bizonyára baba lett volna a dologban, csak a spirál miatt nem tudott stabilan beágyazódni. Ő nem járt szerencsével. Majd egy tesója jövőre talán szerencsésebb lesz, mert addigra már úgy döntötök, hogy hagyjátok élni, akit életre hívtatok.
2017. okt. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!