Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 évesen kell önvizsgálatot...

15 évesen kell önvizsgálatot végezni?

Figyelt kérdés
Kicsit beparáztam ettől a mellrák témától... 15 évesen mennyire szükséges figyelnem a melleim? Még nőnek és fogalmam sincs ilyenkor mi normális és mi nem, csomók, néha fájdalom, változnak is nyilván... nem tudom, hogy néz ki másnak és milyen szóval nem tudom viszonyítani sem

2017. okt. 15. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem 15 évesen még nem kell. Meghát ilyenkor (legalábbis nekem) még nagyon érzékenyek a mellek.
2017. okt. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

15 évesen egészen biztos, hogy nincs mellrákod! No para:)

Azt viszont megteheted, hogy figyeled, hogyan változik a ciklus különböző szakaszaiban. Fiatalasszony korodban nagyobb eséllyel fogod tudni megmondani, hogy sikerült-e a baba:)

Ha édesanyádnak fiatalkori<40 mellrákja volt esetleg, akkor indokolt 25 éves korodtól évente ultrahangra járnod.

Különben ne szorongj rajta. Minden jót!:)

2017. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem volt szerencsére senkinek sem a családban :) megnyugodtam
2017. okt. 15. 14:34
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Nem még ilyenkor nem kell.
2017. okt. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!