Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ugy tudom terheléses cukor és...

Ugy tudom terheléses cukor és inzulin vizsgálat közben nem ajánlott mozgást végezni és dohányozni, ha én mégis megtettem ezeket akkor valószínűleg azért lett egy kicsit rossz az eredményem?

Figyelt kérdés

2017. aug. 2. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:

a fizikai aktivitás cukorterhelés közben inkább javítja az eredményt, tehát fals jó eredményt adhat (hiszen a mozgással pl felhasználod a bevitt ch-t)

Szóval azt gondolom, ha így rossz az eredményed, normál körülmények között még rosszabb lett volna.

2017. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

a fizikai aktivitás cukorterhelés közben inkább javítja az eredményt, tehát fals jó eredményt adhat (hiszen a mozgással pl felhasználod a bevitt ch-t)

Szóval azt gondolom, ha így rossz az eredményed, normál körülmények között még rosszabb lett volna.


1. válaszoló! "hiszen a mozgással pl felhasználod a bevitt ch-t"


Te sem voltál még terheléses cukorvizsgálaton.

A cukrot utolsó vérvétel előtt közvetlenül itatják meg veled.

Éhgyomorra 1 vérvétel, 1 óra várakozás

újabb vérvétel, újabb 1 óra,

majd cukros víz és utána még 1 vérvétel (én így emlékszem)


Amúgy én is sétálgattam a városban azalatt az 1-1 órák alatt, nekem senki egy szóval se mondta hogy nem szabad mozogni. Hát, ez van.

Nekem jó lett az eredmény így is. Szóval passz.

2017. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A cukrot utolsó vérvétel előtt közvetlenül itatják meg veled.

Éhgyomorra 1 vérvétel, 1 óra várakozás

újabb vérvétel, újabb 1 óra,

majd cukros víz és utána még 1 vérvétel (én így emlékszem)


Amúgy én is sétálgattam a városban azalatt az 1-1 órák alatt, nekem senki egy szóval se mondta hogy nem szabad mozogni. Hát, ez van.

Nekem jó lett az eredmény így is. Szóval passz."


Utolsó vérvétel előtt? a lósz*rt!

első után közvetlenül. akkor különben minek ülnél ott 120 percet? arra kíváncsiak, hogy adott mennyiségű cukorból 120 perc alatt mi kerül a véredbe és mi nem.


én voltam már terhelésen többször is, és ha te is, de neked így csinálták, akkor szerintem keress másik orvost, másik labort, másik kórházat!

2017. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

most komolyan, ha levesznek 2x vért, és csak utéána, a 3. előtt közvetlen iszod a cukrot, annak mi értelme? gondolkozz már?

vérvétel, cukorterhelés, majd (30) 61 (90) 120 perc múlva újabb vérvételek, és ez adja meg a ch-felhasználást és a hozzá tartozó insulin-termelődést.

2017. aug. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60... meg a többi elírás... na de érted?!?!
2017. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hu kettes. Inkább maradtál volna csendben. Ekkora hülyeséget!

A mozgás valóban "javitja" az eredményt, így valószínűsíthető, hogy mozgás nélkül még rosszabb lett volna. Persze sok helyen nem foglalkoznak vele. Nem nekik faj a fals eredmény.

2017. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!