Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelentenek a nőgyógyászati...

Mit jelentenek a nőgyógyászati vizsgálati papíromon szereplő adatok?

Figyelt kérdés

Ma voltam nőgyógyásznál 2 hónapos menstruáció kimaradással, ez van a papíron, mit jelentenek? :


UM: 08.01

P: 0

AB: 0

UH: rendes nagy, norm. szerk. uterus afv-ban.

Endometrium: 4,0 mm.

Az uterus mellett jobb oldalon 47x26mm átmérőjű, nagyrészt foly.tart. képlet, amely basalisan (6mm széles sávban) solid részt is tartalmaz. Bal oldal eltérés nélkül.

Vv: rendes nagy szabad környezetben. Jobb oldalon mérsékelt nyomásérzékenység.

Tkp: enyhe fluor

Kolp: ép hám

Cyt: 1257/2

Emlők: mko.-on mirigyes tap. Reg. ny. cs. nem tap.

R: labor, Tumor marker.

Leletekkel kontroll.


Másik lap:

T. Laboratórium kérem a betegnél CA.-125, CEA, HDR. vizsg. elvégzését!


A válaszokat előre is köszi,



2017. okt. 19. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Rákra gyanakodnak, azt próbálja kizárni, ugyanis a CA-125 a petefészek rák tumormarkere, a CEA is rákkal kapcsolatos jel a vérképben.

De írja is, hogy az uterus (méh) mellett jobb oldalon viszonylag nagy (4,7 cm x 2,6 cm) ez majdnem mandarin nagyság folyadékot tartalmazó képlet van.


Javaslom kezdj el egy 3 hetes ezüstkolloid kúrát. (Én ezt tenném a helyedben) amíg a tumomarkerre vársz (általában 3-4 hét, mire annak megjön az eredménye).

2017. okt. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezeket nem magyarázta el a nőgyógyász? Kérdezted őt?
2017. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Komoly doki az ilyen!
2017. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
1-es vagyok a rákot ki lehet elméletileg mutatni úgyis, ha rápisilsz egy terhes tesztre, mert a THC szint emelkedik terhesség és rák esetén is.
2017. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Bocsi HCG szint (a THC a vadkenderben van és gyógyítja a rákot).
2017. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De az azért egyáltalán nem biztos módszer. Csak kimutathatja.

De komolyan nem mondott semmit a doki??

2017. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem, nekem a doki csak annyit mondott, hogy kell a vizsgálat hogy kizárhassuk a rákot. Azt mondta, nem hiszi hogy van, csak zárjuk ki, hogy további vizsgálatokat végezhessen.

Fogamzásgátló tabit kértem tőle, ezért rákszűrést is csináltattam illetve vérvételre is elküldött (mindjárt linkelem a fotót a vérkép vizsgálat kérelmezéséről). Illetve azt mondta, hogy ha valami probléma lenne, akkor nem tudna olyan könnyedén tapogatni belülről(benyúlt és úgy tapogatott hogy közben kívül a hasamat nyomkodta)

2017. okt. 19. 15:04
 8/12 A kérdező kommentje:

A vérkép vizsgálatot kérelmező lap.

Miket akarnak megnézni?


[link]

2017. okt. 19. 15:07
 9/12 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Kivancsi lennek a lepontozas okara. A feltett kerdesre valaszoltam, talán egyedüliként.
2017. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es! Én még pontozni se pontoztam nagy izgalmamban, nem hogy LEpontozzak. Nem tudom ki pontozott le
2017. okt. 19. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!