Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most akkor a PCOS-esek ehetnek...

Most akkor a PCOS-esek ehetnek glutént vagy nem?

Figyelt kérdés

Van ahol azt olvasom, hogy nem lehet, van ahol viszont gluténtartalmú ételeket írnak, hogy lehet enni, pl. bulgur, kuszkusz, teljes kiőrlésű kaják, stb.

Melyik az igaz?

Teljesen össze vagyok zavarodva, az egyetlen amiben biztos vagyok, az az, hogy rendszeresen kell mozognom és a cukrot hagyjam el, de hogy azon kívül mi a tiltólistás...?

Tejtermékeket is olvastam, hogy nem szabad enni, másutt viszont meg ajánlják.


2017. okt. 22. 14:18
 1/5 RoseTyler ***** válasza:
Tégy belátásod szerint. PCOS-tól függetlenül a túl sok glutén senkinek sem tesz jót, de egyesek szerint már a kevés is káros. A tejtermékekkel is hasonló a helyzet.
2017. okt. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

csak akkor ne egyél glutént, ha allergiás vagy rá. manapság divat lett a glutént utálni, holott nem baj, ha fogyasztod.

én is pcos-es vagyok, inzulinrezisztenciás is talán (5x voltam cukorterhelésen, az orvosok nem tudják, mi van velem, mert az életmódváltás után teljesen normális lett a vércukrom, bár a pcos és tünetei megmaradtak...)

tégy különbséget jó étel és rossz étel között. a bulgur, kuszkusz, köles, csicseriborsó, zabpehely, amaránt, lencse, hajdina kifejezetten egészséges ételek. egyél sok zöldséget is: rukkola, saláta, paradicsom, hagyma, paprika, cukkini, stb. stb. (nem győzöm hangsúlyozni, mennyire fontosak a zöldségek!!!) gyümölcsöt is ehetsz délelőtt-kora délután (bár a szőlő pld. nagyon cukros lehet már neked), én gyümölcsöket nagyobb étkezések után vagy tízóraira eszek. nagyon egészséges még a sok mag: lenmag, chia mag, dió, mandula, kesudió, pekán dió... természetesen a cukrot, fehér lisztet, péksüteményeket, gyorskajákat, instant leveseket, mesterséges ízesítőket (stevia) azonnal felejtsd el.

én napjában 5x eszem, háromóránként. számomra ez már nem is diéta, hanem ez maga az egészséges táplálkozás, a mindennapom része. eszem húst és glutént is (teljes kiőrlésű kenyeret, Purpurt- drága, de ettől finomabbat és egészségesebbet nem fogsz találni), a titok nyitja talán abban rejlik, hogy minőségi ételeket próbálok enni: mindig megnézem az összetevőket, és ha sok bennük a cukor (pld. a szalámiban) vagy a sok műanyag cucc, akkor nem veszem meg. reggelire általában zabkását eszem fahéjjal vagy kakaóporral, magvakkal, ebédre valami húst a fent említett köretekkel és zöldséggel, estére szenvicset zöldséggel. nagyon egészséges még az étcsokoládé is (én 85%-os Lindt étcsokit eszek, imádom), emellett gógyteákat, zöld teákat és vizet iszom. én tejterméket személy szerint nem igazán fogyasztok (csak light sajtot), nem vagyok rá allergiás, de úgy vettem észre, a bőröm szebb nélküle és a tünetek is mintha kicsit enyhülnének. de hangsúlyozom, ehhez teljes életmódváltás kell: én leváltottam a tusfürdőmet, arcápolási szereimet (parabén-, alkohol- és illatanyag-mentesek), megfelelően alszom, rendszeresen mozgok és a stresszkezelés is megy. gondolj erre úgy, mint magára az egészségre, ne mint egy kötelező valamire, magadért csináld, ne azért, mert egy orvos ezt mondta.

ami még eszembe jutott, az a D vitamin: ősztől tavaszig szedj D vitamint, a szervezetednek szüksége van rá!

2017. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm szépen a részletes választ, gratulálok, hogy ilyen egészségesen tudsz élni!

Sajnos nekem gyakran nincs energiám odafigyelni, meg készíteni a kajákat, de igyekezni fogok minél egészségesebben enni, amúgy is az összes felsorolt kaját imádom.

Burgonyát, kukoricát eszel? Nagyon szeretem mindkettőt, de arról is rosszakat hallottam.

2017. okt. 22. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:
igen, de mértékkel és nem állandóan. ha egészségesen étkezel és mozogsz, akkor tulajdonképpen még egy kis tejcsoki vagy más édesség (persze kis mértékben!) is jöhet, bár én már szinte egyáltalán nem kívánom a cukros dolgokat. a lényeg, hogy ne éld meg rosszként ezt az egészet, hiszen a "diéta" az tulajdonképpen az egészséges étkezést jelenti, nem pcos-es emberkéknek sem ártana így étkeznie. azt még egyébként kifelejtettem, hogy keress rá a glikémiás indexre - amely ételnek magas az indexe, azt jobb elkerülni, az alacsonyabb indexű kaják jöhetnek, azok szépen egyenletesen emelik meg a vércukorszintedet étkezés után. és én a helyedben elmennék egy dietetikushoz is, engem is elküldtek egyhez, és ő sokkal többet segített, mint ugyanazon a magánklinikán dolgozó diabetológus és endokrinológus együttvéve (Varga Dóra, Budai endokrinkp., tényleg csak ajánlani tudom!)
2017. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
A stevia nem mesterséges és nincs vele semmi gond.
2017. nov. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!