Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet csinálni, ha nem...

Mit lehet csinálni, ha nem állt be rendszeresen a menstruációm? Ez baj?

Figyelt kérdés

Mindig megjön, minden hónapban, azonban nem állt be, hogy x naponként jön meg, hanem össze-vissza, így nem lehet kiszámolni, hogy mikor fog megjönni legközelebb. Már egy ideje nem is számolom mert felesleges, úgyhogy konkrét példát nem tudok mondani, de gondolom értitek, hogy mire gondolok. Ez így nagyon rossz mert mindig váratlanul ér, nem tudok normálisan előre tervezni (tudom, nem betegség stb., de elég erős a vérzésem, ilyenkor nem szeretek órákat utazni vagy pl. nyáron a strandolást sem tudom belőni, hogy mikor lenne jó stb.). Nincsen semmilyen előjele sem, hogy mondjuk érezném, hogy hamarosan meg fog jönni mert görcsöl a hasam vagy fáj a fejem, ilyesmi, hanem egyik reggel csak szimplán arra kelek, hogy tiszta vér vagyok.

Egyébként már kb. 6 éve menstruálok, azóta ez van. Ez egyébként baj? (mármint azon kívül, hogy kellemetlen és kényelmetlen)


2017. okt. 27. 01:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hat év után már rendszeresnek kellene lennie, de óramű pontosságú sosem lesz. Pár napnyi ingadozás normális. Nem ártana, ha mégis vezetnéd egy ideig naptárban, mert ha megjön mondjuk 30 napra, aztán 25 napra, aztán 27 napra, aztán 29 napra, az normális, de ha 20 napra, majd 32 napra, majd 15 napra, az nem. Ha orvoshoz mész, neki is ez lesz az első kérdése.
2017. okt. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj hogy "össze-vissza" jön meg. Pár nap ingadozás az semmi. Nekem se mindig napra pontosan jön meg, sőt szerintem a többségnek.

Az lenne a baj ha heteket késne.

2017. okt. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!