Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Női kérdésben kaphatnék...

Női kérdésben kaphatnék tanácsot? (vagy legalább némi együttérzést? )

Figyelt kérdés
Sziasztok! 40 éves vagyok. Tegnap délelőtt jött meg, nagyjából időben, de szokatlan módon minden fájdalom és bevezető pecsételés nélkül, teregetés közben egyszer csak azt éreztem, hogy valami meleg folyik a lábamon. Este kezdett csak fájni, de azóta nagyon rossz: úgy görcsöl a derekam, hasam, hogy hányok, hasmenésem van, a lábaimba is kisugárzik, tiszta kriplinek érzem magam. A férjem elment a gyerekkel (elvégre gyereknap van), én meg próbálom összeszedni magam, hogy legalább délután együtt lehessünk, de nagyon gyengének érzem magam. Ez a hányás+hasmenés+fájdalom trió nagyon kiszívja az erőmet, ha felállok, szédelgek. Mit tehetnék? Próbáltam gyógyszert, de rögvest kihánytam. A kúpot... nem folytatom, tudjátok. Meleg fürdőt nem merem, így is dől belőlem, nem kell még több :=). Itt ülök a kanapén plédbe burkolózva, hideg natur teával (kortyolgatom, hátha ebből valamennyi fel tud szívódni két hányás között) és szenvedek. Van valakinek valami ötlete, hogy mit tehetnék, hogy jobban legyek, hogy elmehessünk együtt itthonról? Köszönöm!
2010. máj. 30. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem így semmiképp ne menj el itthonról teljesen le vagy gyengülve hiába van gyereknap.Sajnálom próbáld meg a széntablettát.Jobbulást!
2010. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Máskor is ezek a tüneteid? Szoktál hányni? Mert ha nem, akkor lehet, hogy összeszedtél valamilyen bélfertőzést is. Attól is le lehet gyengülni.

Ha tuti, hogy a mensitől van akkor melegíts fel egy kiló sót, tedd kispárnahuzatba, majd a hasadra. Ez enyhíti a fájdalmakat. Nekem általában egyszer újra kell melegítenem. Rosszabb esetben ügyelet és injekció.

De nekem inkább fertőzésgyanús. Terhes nem lehettél?

2010. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elkaptál valami vírust, hányás , hasmenés nem igazán szokott velejárója lenni a menstruációnak. Én amikor menstruálok, általában akkor szokott valami ég előjönni hozzá. Olyankor gyengébb az immunrendszer, és jobban összeszed az ember különböző vírusokat. Lehet még fel is fáztál és gyulladásod is van, attól is lehet erősebb a vérzés. Ajánlanám a rutascorbin gyógyszert, az dirrekt ilyen bő vérzésre ad enyhülést. Nekem nőgyógyász ajánlotta. Gyermek nap ide vagy oda,ha valaki beteg, akkor ezt megérti a családod is. Mindenesetre ha nem leszel jobban a nap végére, menjetek az ügyeletre. Jobbulást kívánok. Még a cickafark tea is szokott enyhülést okozni.
2010. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos elő szokott fordulni, hogy megy a hasam és hányok, az orvos szerint az erős görcsöktől van. Régebben rendszeresen el is ájultam, de ezt szerencsére "kinőttem" :=) Amúgy valóban, olyan hónapokban, amikor enyhébbek a fájdalmak, nem hányok és hasmenésem sincs. kb. 1 nap és vége, de most olyan lelkiismeret furdalásom van a gyerek miatt! Itt ülök a saját romjaimon és sírni lenne kedvem, hogy ennyire nincs erőm.
2010. máj. 30. 11:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Nő vagy! Természetes, hogy időnként rosszul érzed magad, amikor menstruálsz. A mi kultúránkban a menstruációnak nincsen tisztelete. Pedig az egész szervezetet érintő változás, amit saját magadnál is megtapasztalsz. A gyermekeidet is annak köszönheted, hogy működik a ciklusod.

Egy picit pihengess, fordulj befelé,egy picit told félre az elvárásokat. A szervezeted tisztul, hagyd ezt neki. A régi indián nők bölcsen ilyenkor félrevonultak és a törzs többi tagja levett minden terhet a vállukról. A menstruációval összefüggő problémák száma náluk minimális volt ennek következtében.

A gyermekeiddel biztosan sokat foglalkozol, ők is érzik, hogy nagyon szereted őket. De te is ember vagy, nem kell, hogy tökéletesnek, sérthetetlennek lássanak. Jövő hétvégén bepótoltok mindent kamatostul!

2010. máj. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ajánlanám,hogy hívd ki az ügyeletes orvost, ő majd ad neked injekcióba fájdalomcsillapítót és valami vitaminmixet,ami fel tud szívódni és meglátod rögtön erőre fogsz kapni.Anyukámnak is gyakran van ilyen (ő 45),eleinte ő is csak szenvedett,aztán egyszer kihívtuk az ügyeletet,azóta,ha kezd súlyosbodni a fájdalom sé a hányás akkor rögtön hívjuk.Próbáld ki.
2010. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Biztos, hogy nem fertőzés, máskor is szokott ilyen lenni. Kicsit jobb most, már közel egy órája nem hánytam, pedig már ittam is egy keveset. Túl leszek rajta, mint máskor is, csak ez a gyereknap ne most lenne :(
2010. máj. 30. 13:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Remélem már jobban vagy! Az a tapasztalatom, hogy ahogyan egyre idősebbek leszünk másképp reagál a szervezet a mensturációra...ha közeledik a változókor akkor meg pláne..eleinte sosem fájt a hasam, ha megjött, mindig úgy éreztem magam, mintha meg sem lenne, igy volt kb 8 évig,

után elkezdett minden menstruáció alkalmával fájni a hasam, plusz hasmenések is rámjöttek(mondjuk még sosem hánytam)aztán egy idő után a melleim is egyre jobban fájnak,ha közeleg a menzeszem...

2010. máj. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!