Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha eszek laktáz enzim tartalmú...

Ha eszek laktáz enzim tartalmú gyógyszert olyan fogamzásgátló gyógyszer előtt amibe van laktóz akkor nem lesz tőle bajom?

Figyelt kérdés
Ma írt fel nekem az orvos egy fogamzásgátlót ami tartalmaz laktóz-monohidrátot, de laktóz érzékeny vagyok. Van mill and joy tablettám ami laktáz enzimet tartalmaz. Ha azt megeszem előtte akkor nem lesz attól bajom? Vagy inkább menjek vissza az orvoshoz, hogy írjon fel másikat. Előre is köszi.

2017. okt. 31. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tejes ételeket tudsz enni a tablettával,akkor ettől se lehet bajod.

De végül is az is egy opció,ha megkérdezed,hogy van-e olyan,ami nem tartalmaz laktózt.

2017. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
A legtöbb fogamzásgátlóban olyan kevés laktóz van, hogy simán szedhetik a laktózérzékenyek, kivéve persze ha extrém érzékeny vagy. Én is laktóz intoleráns vagyok de 7 éve szedek laktóztartalmú tablettát, sosem volt semmi baj. Megfelelő védekezés mellett próbáld ki, hogy lesz-e bajod a tablettától és ha igen, akkor kérdezd meg az orvost hogy jó lesz-e az enzimes verzió vagy írass másik tablettát.
2017. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat. Csak most nem tudom, hogy vissza menjek e vele az orvoshoz mert több helyen is írták, hogy nem lesz tőle baja az embernek. Jangee-t írt fel amiben 44 mg van tablettánként és nem tudom hogy most kipróbáljam e hogy lesz e bajom vagy inkább vigyem is vissza. Ez az első fogamzásgátlóm és picit megijedtem, hogy van benne laktóz. ><
2017. nov. 1. 11:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Látom régi a kérdés de hátha olvasod. Én is jangeet szedek és pár hete kiderült hogy laktóz érzékeny vagyok. Neked mi lett végül? Lett tőle bajod?
2020. nov. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szoa utolsó! Nem lett baj belőle azóta is szedem.
2020. dec. 4. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!