Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van petefészek cisztaval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2017. nov. 5. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Tavaly decemberben mentem el dokihoz, miután az előző két hónapban olyan erős görcseim voltak, hogy szinte ájultan vitt be anyu a szobába. Három fájdalomcsillapító is alig hatott.

Elmentem dokihoz, az uh-n 5 centis cisztát látott mindkét petefészkemen. Január elején műtöttek. Az utána lévő pár hónapban kicsit enyhült a fájdalom amikor megjött, de szinte egész hónapban szurkált a petefészkem.

Június végén visszamentem egy vizsgálatra, újra cisztát látott, de csak pár mm-eset. Enyhe hormontartalmú fogamzásgátlót írt fel, azóta szedem, kb. két hónap után éreztem, hogy már jobb, csak akkor fáj, amikor abbahagyom a szedést. Tudom, hogy nem ez lenne a megoldás, de amíg nem tervezünk babát a párommal (ami még több év, mert érettségi, egyetem, munka stb.), addig jó így, jobban érzem magam.

2017. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1 hónappal ezelőtt voltam orvosnál. Rendes vérzés helyett csak enyhe maszatolgatás volt, ez volt a vezető panaszom. 3 cm-es cisztát talált. a héten kell majd visszamennem, megnézni, hogy mi lett vele.
2017. nov. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt az első cisztám, amikor összejöttem egy sráccal és elkezdtünk vele szexelni. Az volt a jele, hogy jól megnyújtotta a ciklusomat. Elmentem nődokihoz, UH-val kimutatta a cisztát, azt mondta, hogy menjek vissza menstruáció után. Visszamentem, ciszta sehol. Azt mondta, hogy ez normális, vannak ciszták amik ürülnek a menstruációval, vannak, amik maradnak, azok igényelnek csak figyelmet. Mert amúgy az orvostudománynak egyelőre lövése nincs, miért keletkezik a ciszta és mit jelent, mert akkor talán tudnák gyógyítani, csak megfigyeléseik vannak arról, hogyan viselkedik.

Aztán az első ciszta után tök rendszeressé vált a menzeszem késése ciszta miatt, majd a ciszta mindig ürült a vérzéssel. Akkor egy másik doki azt mondta, hogy a ciszta az egy idegen anyag betokozódása (így tisztul a petefészek) és nem lehet-e, hogy új partnerem van. Hát de, lehet. Ahogy szakítottunk, meg is szűnt a dolog. A legnagyobb nekem 63 mm volt, simán kitágította a petefészket a saját méretére, de eszébe se jutott a dokinak műtétet javasolni és aztán meg el is tűnt a következő menzesszel szépen.

2017. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!