Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek miért csak csinálj...

Szerintetek miért csak csinálja ezt a szívem?

Figyelt kérdés

Ez egy olyan fura érzés hogy alig tudom megfogalmazni.

Már lassan három hónapja ezt csinálja

Néha semmiből semmi mintha megcsavarodna/vagy mintha vki össze nyomna annyira hogy belefajdul a hátam is a szívem mögött

Nagyon rossz és félek

17/l


2017. nov. 13. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el a körzeti orvoshoz és kérj beutalót a kardiológiára és a tüdőgondozóba. Valószínű nem a szívednek van baja de egy ekg vagy szívultrahang majd megnyugtat. A légmellnel is lehetnek ilyen tünetei ami elég súlyos állapot ezért nem érdemes viccelni vele. Ezt mond el a tüdőgomdozóban és kérd, hogy csináljanak röntgent. Egyébként az is lehet, hogy csak rossz a tartásod és becsípődik valami izom időnként.
2017. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy kivizsgálás nélkül nehezen lehet hozzászólni.
2017. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szokott ilyen lenni. Én elmentem kardiológushoz ahol csináltak EKG-t, szívultrahangot és kaptam egy 1 napos EKG-t amit nem szabadott levennem magamról.

Az EKG-ban egy nagyon pici eltérést láttak és az ultrahangon is. Azt mondták életveszélyes állapotba nem fogok kerülni úgyhogy megnyugodtam :D

2017. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég sok mindentől lehet :)


de kétlem, hogy konkrétan a szíveddel lenne gond, az már rég kiderült volna kisgyerek korodban.


Lehet pl. visszaáramló gyomorsavtól ami ingereli a bolygóideget és az be tud kavarni a szívnél.


Ha stresszes vagy akkor lehet puffadás, ami nyomja a rekeszizmot, ami nyomja a bolygóideget és szintén ugyan ez az eredmény. :)


De elsőnek valóban kardiológiára fognak küldeni ahol lesz szívultrahang és EKG.

Ha valami van a szíveddel akkor ott már kiderül, de azért kapni fogsz egy 24 órás holter-t ami a szívedet figyeli.

A "legszerencsésebb" ha ilyenkor előjönnek a panaszok, mert akkor a számítógépre rákötve meg lehet látni, hogy mi történt.


Lehet extra systoléd van (extra ütés magyarul.)

nekem is az szokott lenni sajna, rekeszsérv miatt.


Ez olyan, hogy rendesen ver a szíve az embernek aztán hirtelen ver egy erőset ami elég furcsa érzés :D

Régen mindig megijedtem tőle, most már nagy ritkán :)

megtanultam nem foglalkozni vele, de persze majd megyek még dokihoz ezzel :)

2017. nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Megpróbálok elmenni az orvosomhoz hogy azért mégis nyugodt legyek lelkileg is

2017. nov. 13. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!