Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 éves vagyok és a fele...

16 éves vagyok és a fele hajam ki hullott. Szerintetek vissza dúsulhat?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és a fele hajam ki hullott. 2 hónapja kezdett hullnai,csomokban.:( Nagyon dús hajam volt..:( Most meg egy csonk..:( Szerintem a sok stressz az iskolaban..Az iskolába mindidg hányingerem van, szédulok, rosszul érzem magam nagyon, nincs étvágyam..fogytam 4 kilót ezért is..Ezért iskolát is váltottunk.. Elmentunk az orvoshoz, és azt mondta, hogy vashiány,megnézte hogy van-e csómom a nyakamon, de nincs.Most elkezdtem szedni a vasat + vitamin D3 + B komplex vitamint...És azt mondta az orvos, hogy az elott is szedni kellet volna a vasat, és szerinte azért hullott ki, nah meg a sok stressz..Szerintetek vissza dúsulhat a hajam? Vagy olvastam, hogy van ilyen Forcapil gyógyszer.Ez jó lenne? Olvastam, hogy ettol vissza dúsulhat a hajam..16 éveseknek ajánlott? 3-4 honap kúra..Aki használta az írjon!! Surgos!!

#16 éves #kihulott haj
2017. nov. 23. 13:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem vagyok orvos, de a Forcapil, amit írtál egy étrend kiegészítő, kéntartalmú aminosavakat tartalmaz, metionint, ciszteint és B vitaminokat, ill cinket.


Ez megfelelő táplálkozással (gyümölcs, pl. most alma, déligyümölcs, narancs, mandarin, banán, zöldség uborka, saláták és savanyúságok), ha nem koplaltatod magad buta módon, pótolható! Kéntartalmú fehérjeforrásnak ott van pl. a főtt tojás. A tojássárgája tartalmaz főleg kéntartalmú aminosavakat is tartalmazó fehérjéket.


Tojásos hajpakolásról is olvastam már.


A fogyás, a hányinger, szédülés és erős hajhullás miatt még elmennék orvoshoz. Hormonvizsgálat? Tumormarker vizsgálat? Vércukrod és a vérnyomásod rendben van? Bocs, én laikus vagyok. Nőgyógyászhoz jártál már (odalent minden ok)?


ui.: És kérd ki a véleményét normális, érettebb férfiaknak négyszemközt az alakodról. Sok lány koplaltatja magát (van olyan idétlen, aki hánytatja is), mert azt hiszi, rossz az alakja. Az érett emberek lelki, érzelmi úton -és személyiség alapján- találnak-keresnek komoly párkapcsolatot, csak az éretlenek nézik főleg és kizárólag a külső megjelenést. Ez utóbbiaknak nem kell megfelelni!

2017. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Természetesen a kiegyensúlyozott táplálkozás fontos.

Azaz pl. nem szabad sok tojást enni és állandóan csak ezt.


Kiváló fehérjeforrás a tejtermékek, a halételek (a halban szintén sok értékes tápanyag van), de a szárnyasok húsa is (pulyka, csirke, stb..).


Mondjuk, nemárt, ha tudod, van-e laktóz intoleranciád, ill. pl. gluténra (gabonakészítmények, de sok mindenben van) allergiás vagy-e?

2017. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2017. nov. 23. 14:13
 4/24 A kérdező kommentje:
Merz Spezial drazsé az jó lenne a hajamnak?Ettol vissza dúsulhat?
2017. nov. 23. 14:27
 5/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó lesz neked. Régen ez rendbe hozta az én hajamat. Azért egy nagyobb kivizsgálás nem ártana.
2017. nov. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. nov. 24. 12:48
 7/24 anonim ***** válasza:

Ha az én gyerekem lennél, már a kórházban ücsörögnénk, hogy MINDENRE kivizsgáljanak.


Tudod, a rák pl. nem válogat, és az, hogy hullik a hajad, fogysz, szédülsz NEM normális dolgok.

2017. nov. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Jajjj, megijesztesz!!!!! :(
2017. nov. 24. 14:48
 9/24 anonim ***** válasza:
Sajnos rák simán lehet. Legalább egy vérvételből tumormarker vizsgálatot kérj. Nem 100% ez sem, de ha nem pozitív sehol, enyhén szólva nem baj.
2017. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ill. nőgyógyászati szűrésre el kellene menni azonnal, van ismerősöm, akit 14 évesen mentettek meg méhnyakrákból.

De ehhez fel kell ismerni!

2017. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!