Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzasgatlorol lenne szo...

A fogamzasgatlorol lenne szo es aki szedi?

Figyelt kérdés

Diane fogamzasgatlot szedek olyan masfel-2 eve kb . Tudom hogy nem szabadna elfelejteni bevenni de van amikor elfelejtem . Mint pl tegnap este . Elso kerdesem az lenne : hogy normalis hogyilyenkor ha kimarad 1 szem barna folyasom lesz.

A masik az hogy azt hallottam ezt a diane fogamzasgatlot fel evnel nemis szabadna tovabb szedni igaz ez?

A harmadik psdig hogy meddove tehet a gyogyszer?

Normalis valaszokat koszonom.

18\L



2017. nov. 26. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én Dianet sosem szedtem, hanem Yadine-t. Tavasszal hagytam abba, mert csomószor elfelejtettem bevenni. A másik az, hogy azt olvastam ilyenkor megnő a trombózis veszélye. Plusz elkezdtem hízni combra és csípőre, holott mindig is tök sovány voltam.

Szerintem menj el nőgyógyászhoz (nőhöz) és kérdezd meg tőle ezeket. Tudom azt mondják, hogy alig van benne hormon, de én magamon tapasztaltam mennyire megváltozik az ember teste/bőre amikor szedi, és amikor nem.

Mielőtt felírnak másikat, szoktak egy vérképet kérni, azt feltétlen csináltasd meg.

33N

2017. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Védekezz óvszerrel és ezt most komolyan mondom.

A mai fogamzásgátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy mindössze egyetlen nap alatt képesek kiürülni a szervezetből. Vagyis nem fejtik ki a hatásukat. És mivel a tabletta szedése mellett nincs menstruációd, hanem megvonásos vérzésed van, amit a tabletta szünetre történő abbahagyása vált ki, így ha nem veszed be, akkor azért jelentkezik vérzésed. Gyakorlatilag csoda, hogy eddig még nem lettél terhes.

Ha nem tudod pontosan szedni, akkor használj óvszert inkább!

Azt nem tudom, hogy meddig lehet szedni, de ha ilyen dologról lenne szó, akkor szerintem biztosan mondta volna az orvos. Remélhetőleg legalább is.

Illetve elég ritka, hogy valakit meddővé tesz a fogamzásgátló. Ez inkább egyéni dolog. Általánosságban senki nem lesz meddő a tablettától. Viszont nem tudni, hogy kire hogy hat. Régebben ennek az esélye sokkal nagyobb volt, mivel nagyon nagy hormonadaggal rendelkeztek a fogamzásgátlók, de ezek ma már nagyon minimálisak.

2017. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most váltok majd gyógyszert, Diane-t fogok szedni, nem mondta a doki, hogy csak fél évig lehet majd szedni. Ha ezt neten olvastad, inkább felejtsd is el. Egyébként barátnőm is ezt szedi már fél éve, és neki sem mondott olyat a doki, hogy abba kell majd hagynia.
2017. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azert mondjak hogy fel evnel tovabb ne mert hamas hormontartalmu a diane
2017. nov. 27. 00:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Magas*
2017. nov. 27. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!