Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális hogy ennyit késik a...

Normális hogy ennyit késik a menstruációm?

Figyelt kérdés
Kb. 3 éve menstruálok, 16 éves vagyok. Az utóbbi hónapokban is volt, hogy késett max 5 napot, de már most 13 nap késésnél jár. Szeptember óta viszonylag sok a stressz, 5x annyit sportolok(kézilabda) mint ezelőtt és sajnos dohányzom(másfél éve), heti 1 doboz megy el. 1 hónapja szedek az egyesületi gyúró által "felírt" hát elvileg ilyen vitaminok meg vaspótló (ilyen kis tasakos por alapú). Esetleg a gyógyszernek köze lehet hozzá hogy ennyit késik? Az normális hogy eddig is késett pár napot kb minden alkalommal?

2017. nov. 29. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod pontosan, hogy hány napos a ciklusod? (Nem feltétlenül 28 nappal kell számolni, van, akinek hosszabb, akár 34 napos is lehet.)

Egyébként nem kell megijedni, fiatal vagy, lehet, hogy még be sem állt rendesen. Velem 20 évesen történt, hogy 17 napos csúszással jött meg, és a nőgyógyász sem talált rá magyarázatot.

Szerintem a vitaminoknak nem sok köze lehet hozzá. Ha nagyon rendszertelen, vagy esetleg van más tüneted is, akkor menj el orvoshoz.

2017. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan hány napos a ciklusom. A 34 normális? nem túl sok?
2017. nov. 29. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:

26-34 napos lehet az egészséges ciklus, tehát a 34 még belefér.

Írd fel a dátumokat, amikor megjön a menzeszed, és úgy ki tudod számolni a ciklusod hosszát.

2017. nov. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem is ebben a hónapban 13 npot késett.Rengeteget stresszeltem.miatta, olvasgattam róla, megijedtem.Már mjdnem elmentem nőgyógyászhoz,mikor végre megjött.

Ne izgulj , nyugpdj.meg, az lesz a legjobb.És ne olvasgass naponta gykori kérdéseket, mert találsz ott egy olyan kommentet, ami megijeszt és mégjobban stressszelni fogsz.Én is 16 vagyok.és simán csak nem rendszeres a ciklusunk.Nekem eddig mindig pontos volt, de megesik a hormonzavar.

Neked a sport miatt is reális a késés.Vagy ha változott az életmódod.

Jó várakozást😉 és nincs semmi bajod ,ne aggódj

2017. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!