Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha anyósnak mellrákja volt,...

Ha anyósnak mellrákja volt, mennyi az esélye, hogy a gyerekemnek is lesz?

Figyelt kérdés

Anyósomnak már jó régen mellrákja volt. Meggyógyult belőle, de ez engem nem nyugtat, ez nem jelent semmit.


16. hétben vagyok, és most kezdtem el agyalni, hogy mekkora rá az esély, hogy öröklődik?



2017. dec. 3. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A rák nem öröklődik, legfeljebb a hajlam. De ez sem biztos.
2017. dec. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van rá esély, főleg ha lány, a hajlam öröklődik, ha nagyon sok pénzed van, akkor meg lehet nézetni, mekkora esélye van rá, én minden évben járok szűrésre emiatt, de igazából a mai világban már tök mindegy talán a hajlam is, igyekezz egészségesen etetni, az rengeteget számít és a gyakori szűrés és a mozgás.
2017. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy darab másodfokú rokoni (nagyszülői) emlőrákkal a tarsolyban a baba kockázata az átlagnépesség kockázatával összehasonlítva csak minimálisan magasabb. Jelentős kockázatemelkedés 2 db első fokú rokon / 1 db elsőfokú rokon 40 év alatti megbetegedésénél van, ekkor elvégzik a genetikai vizsgálatot és ha pozitív, megelőző műtéteket javasolnak.

Nálatok ilyenről NINCS szó.

Kismamaként keress más aggódnivalót;) (én is szétaggódtam magam az elsőnél, az eü végzettség ilyenkor hátrány)

Élete során minden 10. nőt érinti az emlőrák, emiatt hozták létre az emlőrákszűrést. Ha kislányod lesz, 40 éves korától kezdve járjon majd el 2 évente mammográfiás emlőszűrésre, a köztes években ultrahangra.

De ez még nagyon messze van, lazíts! Jó babavárást!

2017. dec. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 5. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!