Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg összefügg a fibroadeno...

Tényleg összefügg a fibroadenoma a fogamzásgátló szedésével?

Figyelt kérdés

Két éve elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Szedés után egy évvel találtam egy körülbelül 1cm-es csomót az egyik mellemben. Elmentem mellultrahangra, ott azt mondták valószínűleg fibroadenoma. Én kérdeztem, hogy ez lehet-e esetleg a fogamzásgátló tablettától. Azt a választ kaptam, hogy nincs semmi összefüggés,olyan nőknek is kialakul akik sosem szedtek fogamzásgátlót, majd megkerdeztem a nőgyógyászomat is és ő is azt mondta hogy nem a gyógyszertől alakult ki.

Három havonta jártam ultrahangra és a csomó folyamatosan csak nőtt, körülbelül 2cm-es lett. (ciklusnak megfelelően változott a nagysága, neha kisebbnek éreztem néha pedig nagyobbnak)

Két hónapja abba hagytam a fogamzásgátlót ez miatt. Azóta elmentem ultrahangra és a csomó mérete akkorára csökkent mint amikor először felfedeztem. Azt olvastam hogy 2-3 nem fogamzásgátlótól történő vérzés után fel is szokott szivódni. Szóval a kérdésem az lenne, hogy más is tapasztalt már ilyet? És ez most azt jelenti hogy én soha nem szedhetek fogamzásgátlót, mert újra elkezd nőni? 18/L



2017. dec. 12. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A fiboadenoma mögött nagyon sokszor áll megnövekedett ösztrogénszint és lecsökkent progeszteronszint. Ennek a kettőnek összhangban kellene lenni, de a különböző civilizációs ártalmak miatt ma nagyon sok nőnél jelentkeznek az ösztrogéndominancia tünetei. A természetes hormonegyensúly kialakulását a fogamzásgátló értelemszerűen nem engedi, hiszen befolyás alatt tartja a hormontermelést. De az ösztrogénszintet növelik a kozmetikumokban lévő vegyszerek, az adalékanyagokkal teli élelmiszerek, a hormonszerűen viselkedő tápok, amelyekkel az állatokat etetik, hogy a normális idő fele alatt elérjék a vágósúlyt, vagy amivel a teheneket nagyobb tejhozamra kapacitálják.

Fogamzásgátló nélkül is lehet fibroadenomád, ez igaz. Meg az is, hogy a bogyóbiznisznek ártana, ha valóban megtudnánk, mi mindenre hajlamosít a szedése. A gyógyszergyártók mindent megtesznek azért, hogy a nőgyógyászok minél többször felírják a készítményeiket.

2017. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tapasztalatunk alapján az arra hajlamos fiatal nőknél a fogamzásgátló szaporíthatja a fibroadenomák számát, a meglévőket növelheti.

Fogamzásgátló hatására valószínűleg megint elkezd nőni. Ennek tudatában dönthetsz, hogy szeded-e:)

Mammográfus

2017. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!