Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Migrénesek! Ti hogyan oldjátok...

Migrénesek! Ti hogyan oldjátok meg a munkába járást, és egyéb dolgokat, amikor rohamotok van?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve kezdődött a migrén nálam. Azóta havonta 3-4 alkalommal van rohamom. Ilyenkor annyira kínoz az elviselhetetlen fejfájás, hogy nemhogy a felkelés, de még az ébrenlét is elviselhetetlen, mintha folyamatosan feszítene a fejem belülről, kívülről meg kalapáccsal ütnének. A hányást meg szédülést már meg sem említem. Ilyenkor csak az segít ha beveszek egy fájdalomcsillapítót + altatót, az legalább kiüt és végig tudom aludni a napot, mire felébredek elmúlik.

Jelenleg főiskolás vagyok, így ezeken a napokon nem megyek be órákra.

Viszont már előre félek ha nyáron dolgozni kezdek, akkor mi lesz velem? Nem tudom, hogy munkahelyeken mennyire tolerálják, ha az ember ilyen miatt havi 3-4 napot hiányzik, ha éppen munkanapon jön a roham.


Migrénesek, ti vészelitek át a fejfájós napokat? Mennyire toleráns a munkahelyetek a betegségetekkel kapcsolatban?



2017. dec. 21. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Hányni nem szoktam de szédülni igen. Nekem a gyógyszertől elmúlik, de ha attól se akkor valahogy kibírom (magam se tudom hogyan) és amikor hazaérek fekvés vagy alvás. Régebben volt kegyetlen akkor suliból haza kellett mennem és heteken át tartott. Azóta enyhült kicsit de azért így is nagyon fáj. Plusz a szemeim mintha kiakarnának esni.

Szerencsére apukám cégénél dolgozom így ő a főnököm és ő is migrénes úgyhogy ebből a szempontból szerencsém van.

2017. dec. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Egyszer volt egy olyan durva rohamom, hogy egész nap sorozatba hánytam a migréntől, nem használt több fejfájás csillapító gyógyszer sem. Hát akkor nem tudtam menni dolgozni... Amikor "csak" közepesen erős, akkor bevonszolom magam, de nem vagyok valami hatékony munkaerő ilyenkor az is biztos. Aztán van amikor enyhébb a dolog és gyógyszerre reagál 1-2 órán belül, akkor nem zavar be a tevékenységembe nagyon. Persze akkor is kellemetlen

Ha nagyon hátráltat, akkor mindenképp vizsgáltasd ki fejfájás ambulancián. Úgy lehet, hogy kapsz megelőző gyógyszert is és ritkulnak majd a rohamok.

2017. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Voltam már neurológusnál, a jelenlegi gyógyszereimet is ő írta fel. Ki is vizsgáltak, de mindent rendben találtak, a migrén nálam sajnos örökölt, anyai ágon szinte minden rokonom szenved benne, ki kevésbé, ki meg annyira mint én.

Sajnos én el sem tudnám képzelni, hogy egy ilyen napon bevonszoljam magam dolgozni, szerintem a buszmegállóig sem jutnék el, még a fürdőszobába kimenni is egy rémálom. Már előre félek :(

2017. dec. 24. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is migrénes vagyok szintén örököltem.Monden hónapban van.

Nekem erre egy gyógyszer használ rá amit mindig kiír az orvos rá.Beveszem és 20 perc múlva kiáll tőle.

2017. dec. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Megkérdezhetem, hogy pontosan milyen gyógyszert szedsz, mi a neve?
2017. dec. 24. 22:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is speckó gyógyszerem van, neurológus írja fel, Triptagram a neve. Nagyon drága, de ha ez nem lenne, nem tudom mit csinálnék...
2017. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok.Kefalgin a gyógyszer neve,nekem csak ez használ,nagyon erős migrénre.
2017. dec. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!