Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a petefészek cidzta...

Mik a petefészek cidzta tünetei? Milyen esetekben van szükség műtétre?

Figyelt kérdés

2017. dec. 28. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Nem gonoszkodásból írom,de részletesen le van írva a google-ben,minden tudni való róla.
2017. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam tavaly októberben kezdődtek a problémák. Amúgy sem kellemes a menstruáció az első napon, de nekem olyan görcsös fájdalmam volt, hogy két nospa, aztán később egy cataflam sem hatott, csak épphogy. Anyunak kellett bevinnie a szobámba, mert már félájult állapotban voltam. Amint elzsibbadtam a gyógyszertől (kb 7-8 óra elteltével), már meg sem éreztem. Ez novemberben megismétlődött, mindkét alkalommal erős volt a vérzésem. A harmadik alkalmat nem vártam meg, decemberben elmentem egy nagyon jó dokihoz (persze, ez csak közben derült ki, de szerencsére jót választottam), aki megvizsgált, megnyomkodta a hasam, minden mozdulatra felszisszentem, fájt a petefészkeknél. Mondta, hogy uh-n is szeretne megnézni. Megvártam a következő hetet és elmentem: mindkét petefészkemen 5 centis cisztákat látott, azt mondta, hogy még felszívódhat, de ez sajnos túl nagy ahhoz, nem lát rá sok esélyt. Január elején lesz egy éve, hogy megműtött, laparoszkópos módszerrel. Három kis bemetszést ejtett rajtam (egyet a köldököm alá: itt vezette be a kamerát, és kettőt a petefészkeimhez), így sokkal gyorsabb volt a gyógyulási idő. Előtte persze a főorvos is megvizsgált (megjegyzem, ő kicsit sem volt kíméletes, mint a dokim), ő laparotomiát javasolt (keresztben vágják fel a hasad, ha túl nagy ahhoz a ciszta, hogy ki tudják venni a kis bemetszéssel), de a dokim megnyugtatott, hogy ennél nagyobb cisztát is kivett már laparoszkópos módszerrel. A műtét előtt egy nappal is megvizsgált, de sajnos ugyanúgy ott voltak a ciszták, befeküdtem az osztályra. A műtét volt a "legkellemesebb", jót aludtam. Utána voltam rosszul a gáztól, meg a műtét előtti reggelen, mert előtte nem ettem 16 óráig, leesett a cukrom. Be kellett kötni az infúziót, mielőtt feltették a katétert és betoltak a műtőbe. Aznap este már sétálnom kellett, különben nem engedtek volna haza, nagy nehezen, de lépkedtem, nagyon feszültek és lüktettek a sebek. Bele sem mertem gondolni, hogy ha ez így fáj, milyen lenne az, ha keresztben vágtak volna... utána két hétig pihentem otthon, ma már csak a három kis, halvány rózsaszín heg emlékeztet az egészre. Viszont nyáron kiderült, hogy újra kialakult, de csak minimálisan (kb fél centi), gyógyszert kezdtem szedni, majd meglátom, mi lesz.


Remélem, elég részletes voltam és minden kérdésedre választ kaptál. :)

2017. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm :) jövő héten nálam is kiderülhet mi a gond
2018. jan. 1. 18:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok


Ha gondolod, írj nyugodtan, szívesen meghallgatlak. :) Tudom, milyen érzés várni...

2018. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!