Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnám elérni hogy...

Hogyan tudnám elérni hogy megjöjjön/beálljon a menstruációm?

Figyelt kérdés

Már 3. hónapja nincs meg. Előtte 4 hónap 2 hónap és egy fél év maradt ki.

Tudom hogy még nem állt be, de szerintem ez már nem normális, hogy ilyen ritkán jön meg. Tavaly februárban jött meg először, szóval szerintem már valamennyire be kellett volna állnia.

Mit tudnék tenni azért hogy megjöjjön végre?

14/L


2017. dec. 29. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Én a helyedben nem várnám ennyire,nem olyan jó az.:/

De azért megbeszélheted anyukáddal,menjetek-e el nőgyógyászhoz.

2017. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hiába gondolod, hogy ez nem normális, teljesen normális. Majd ha legkorábban 16 éves korodig sem rendszereződik, akkor érdemes nőgyógyászhoz fordulni, előbb nem szükséges.

Van, akinek csak sokára áll be. Mindenki más. Van, akinek még csak ilyenkor jön meg először.

Amúgy semmivel nem lehet beállítani. Mármint a természetes ciklust. Ha elmész nőgyógyászhoz, ő is csak megvizsgál, hogy nincs-e valamilyen szervi, vagy hormonális oka a dolognak, de ha semmi problémát nem talál, akkor ő sem fogja tudni beállítani, mivel ki kell várni, hogy magától jól működjön a szervezeted, tehát felvegye azt a rendszert, ami alapján működnie kell.

2017. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem fogytál mostanában?

Nekem akkor maradt ki amikor sokat sportoltam es nem ettem eleget.

2017. dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 évesen kezdtem menstruálni és jóval 20 éves korom után állt be rendesen. Voltam orvosnál, semmi bajom nincs.

14 évesen ez teljesen normális.

2017. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Nőgyágyászhoz nem szeretnék menni amíg nem muszáj.

De az tényleg normális hogy ennyi ideig kimard? Mert ok, nem állt be, de ez már durvább.

2017. dec. 29. 18:04
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és nem fogytam.
2017. dec. 29. 18:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy normális.

Én mit meg nem adtam volna ezért. Én 10 és fél éves koromban kezdtem el menstruálni, rögtön beállt, 1 hónap volt mindösszesen ami kimaradt, egyébként minden hónapban megjött, sőt, nekem világ életemben rövid ciklusaim voltak, már kezdetben is 24-25 napos ciklusaim és borzasztóan erős görcseim, amivel olykor kórházba is kerültem. Szóval mit meg nem adtam volna érte, ha néha kimaradt volna fél évet.

2017. dec. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Normális,nyugi!
2017. dec. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Normális!
2017. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

normális, én 24 éves vagyok, és még most sem igazán állt be... két kezem összetenném, ha kimaradna pár hónapra.


egyébként sok minden befolyásolja a ciklust, a stressz, az étkezés, az alvás, a szedett gyógyszerek... de a te esetedben én nem aggódnék még, fiatal vagy, nemrég menstruáltál először, még természetes, hogy nem állt be a ciklusod.

2017. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!