Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hasznalhatok e tampont?

Hasznalhatok e tampont?

Figyelt kérdés
Ki szeretném próbálni mert már elég nyomasztó és néha kellemetlen a betét mert erős a verzesem. Még szűz vagyok de ettől használhatok e tampont? És hogy kell pontosan felhelyezni? 14/L

2017. dec. 31. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, használhatsz. A csomagolásban van egy használati utasítás, aszerint csináld. De a neten is rákereshetsz.
2017. dec. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom!
2017. dec. 31. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen használhatsz. (Én ugyanígy vagyok vele, utálom a betétet, és elég erős a vérzésem.)

Fontos lépések:

Tamponhasznasználat előtt és után mindig moss kezet! (fertőzést kaphatsz ha ezt nem teszed meg)

Utána kezet le kell húznia védöfóliát a tamponról, a kihúzószálat pedig ki kell simítani, és meg kell bizonyosodni róla,hogy stabil (nehogy az eltávolításnál elszakadjon). Utána helyezd a tampont a hüvelynyíláshoz,és finoman told a tampont ferdén hátra felfelé a hüvelyben,amíg csak az ujjad elér.

A tampon akkor van jó helyen, hogyha nem érzed (se ülésnél,se mozgásnál),hogy ott van.A kihúzószálnak ki kell lógnia.

Az eltávolításnál (tegyél alá egy tisztasági betétet, és ha megtelt, látni fogod a betéten (mert a tampon ha megtelt,elkezd szivárogni).Akkor egyszerűen óvatosan húzd ki a tampont. Ha nehezen jön ki,akkor még hagyd bent egy kicsit,mert az azt jelenti, hogy nem telt meg teljesen.

Fontos,hogyha megfelelő időközönként cseréld (vagyis ha megtelt),de legfeljebb 8 óránánként, mert ha 8 óránál tovább bent marad, akkor TSS-t kaphatsz,ami egy ritka,de súlyos betegség.

Éjszakára inkább betétet használj, de ha a tampon mellett döntenél,fontos hogy éjszaka is cseréld. Csak akkor 4-8 óránként fel kell kelni.

Javaslom,hogy o.b. minivel kezd (akkor is minivel kezd, ha erős a vérzésed,később válthatsz normalra vagy light days-re). O.b. tampont válassz, mert azokon van egy úgynevezett Silk Touch borítás, aminek köszönhetően könnyen felhelyezhető és eltávolítható,mert jobban csúszik.

Mindig a vérzésnek megfelelő legkisebb tamponméretet használd!

Gyengébb vérzésnél a minit és a light days-t (a light days csak az o.b.-nál van, ugyanolyan mint a mini,csak kicsit hosszabb ezért kicsivel többet bír).

Közepes/erős vérzésnél normal tampont használj (ezt nem biztos hogy fel tudod helyezni a szűzhártya miatt).

Szűzen is használhatsz tampont, (ez a szűzhártya típusától is függ) de ha szerencséd van,akkor tudsz tampont használni. Viszont nem mindegyik méretet lehet szűzen használni. Pl. a Super és a Super Plus nem fog felmenni,vagy ha fel is megy, nem fog lejönni,mert hatalmasra tágul ki,ha megszívja magát. A normal az vagy felmegy vagy nem,az határeset. Persze vannak kivételek,de az igen ritka.

A tamponról még annyit,hogy én is kipróbáltam az előző mensimnél,(simán felment) és nagyon kényelmes volt. Szerintem sokkal higénikusabb mint a betét. Ráadásul tesi órán/sportolásnál nem kell folyton izgulni,hogy mikor ázik át/folyik mellé a betét tartalma.

Remélem tudtam segíteni,ha van valmi kérdésed még,nyugodtan írj privátban.

14/L

2017. dec. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!