Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz az, hogy alig menstruálné...

Igaz az, hogy alig menstruálnék, ha fogamzásgátlót szednék?

Figyelt kérdés
Már sokszor olvastam olyan magyar és angol véleményeket, melyek szerint a fogamzásgátló miatt kevesebb mennyiséget és kevesebb ideig menstruálnak a nők, ez igaz? Ez mindenkire egyformán jellemző vagy mindenkinél más? Én eddig nem mertem szedni, mert azt hallottam, hogy elhíznak tőle meg vérrög keletkezhet, de már kezd elegem lenni abból, hogy egy teljes hétig megvan, másoknak meg 2-3 napig. :(

2018. jan. 1. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló elvékonyítja a méhnyálkahártya, ettől kevesebb ideig tarthat a vérzés. De ha valakinek a szedés előtt is voltak vérzésproblémái, akkor lehet, hogy nem csökken olyan gyorsan a mennyiség.


Én tavaly nyár óta szedem (de fura ezt mondani :D), kb 3 napig tart így, előtte volt vagy 6-7 napig.


Mindenképp menj el vizsgálatra, a doki sok kérdést tesz majd fel. Minden tünet csak akkor jelentkezik súlyosan, ja eleve is hajlamos vagy rá. Pl, én 170 cm körül vagyok, a gyógyszer előtt 53 kg voltam, mindenki mondta, hogy hízzak. Mióta gyógyszert szedek híztam kb 3 kg-t, de ez nem jelenti azt, hogy el fogok hízni, mert tudom kontrollálni. A vérrög is, stroke is így működik. Csak abban az esetben van rá nagy esély, ha kövér/túlsúlyos, esetleg még dohányzik is az illető, mert ez is nagyban megnöveli a kockázatot.


Lehetnek mellékhatások (nekem az elején mellfájdalom volt, hányinger, hányás, aztán sajnos durva arckiütéseim is lettek), ezért váltottam 4 hónap után. Holnap fejezem be az új gyógyszer első levelét, ez kifejezetten bőrproblémákra van. Még nem változott túl sok minden, februárban visszamegyek a dokimhoz, és megkérdezem, hogy mi legyen a folytatás. Szeretnék még gyógyszert szedni, csak nem tudom, hogy találok-e olyat, ami beválik. Bízom benne.


L/19

2018. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*méhnyálkahártyát, bocsi
2018. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló szedésétől kezdve NINCS menstruáció. Ami akkor van, az megvonásos vérzés. A fogamzásgátló kikapcsolja a természetes ciklust, és egy mesterségeset hoz létre mű vérzéssel. A vérzés kevesebb ideig tart, amiatt, mit az előző válaszoló is írt. Nekem a menstruációm 6-7 napig tartott, a megvonásos vérzés csak 4-5. A mennyisége is kevesebb, mint a menstruációnak volt. De szerintem emiatt felesleges mérgezni magadat. Tényleg sok mellékhatása van.
2018. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!