Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lassan 7 napja késik a mensim?...

Lassan 7 napja késik a mensim? Mitől van ez?

Figyelt kérdés
December 27-én kellett volna megjönnie de nem jött. Tegnap előtt volt a betétemben valami nagyon halvány piros csík,de azóta nincs semmi..2 éve menstruálok,eddig szinte majdnem mindig 27-28-29 napra jött meg,de az utóbbi 3 alkalommal össze-vissza volt. Terhes nem lehetek mert még csak 12 éves vagyok és szűz....Félek hogy nem fog megjönni és valami bajom lesz. Szerintetek miért késhet ha eddig rendben volt?Félnem kéne?

2018. jan. 2. 09:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy pár napja nagyon fájtak a melleim még a biztonsági övet sem tudtam elviselni de már nem fáj annyira.
2018. jan. 2. 09:40
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


12 évesen ez teljesen normális, ne ess kétségbe! A melleid azért fájnak, mert növésben vannak, a vérzésed pedig azért vált rendszertelenebbé, mivel hiába menstruálsz 2 éve, hogyha a szervezeted még hosszú éveken keresztül folyamatosan változni fog. A hormonháztartásod rengeteg változáson megy még keresztül, mire felnőtt nő leszel, és ezek a folyamatos változások bizony hatással vannak a ciklusra, a menstruációra is :) Lesznek rendszertelenebb és rendszeresebb időszakok, olyan is lesz, hogy évekig x nap után jön meg, de utána átalakul és picit hosszabb vagy rövidebb időközönként fogsz vérezni. Még az évek során változhatnak a tünetek is, lehet, hogy majd jobban vagy kevésbé fog fájni a hasad, mások lesznek a rosszullétek, hosszabb-erősebb vagy épp gyengébb-rövidebb lesz a vérzésed. Ez mind teljesen normális, az érési folyamat része.

2018. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,kicsit megnyugodtam! :)
2018. jan. 2. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!