Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász? Mitől lehet a...

Nőgyógyász? Mitől lehet a folyás? Mit fog csinálni az orvos?

Figyelt kérdés

Erős,fehér,túrós folyásom van.

Anyukám nőgyógyászhoz akar vinni.

De én nem akarok és félek. 14 éves vagyok

Nem igazán szeretném más ember előtt szétrakni a lábamat.

A mensim már 1,5 éve megjött, azóta rendszeres.


2018. jan. 2. 15:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg gombás fertőzés, attól szokott ilyen lenni. Nem kell félni a nőgyógyásztól, szerintem csak ránéz, esetleg vesz kenetet, de ez sem biztos. Válasszatok olyat aki neked szimpatikus, ha úgy jobban érzed magad esetleg mehetnél nőhöz is.
2018. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Megértelek. Nekem meg a rendszertelen mensivel van a baj (2-3 hónap kimaradásokkal jön meg),ezért nekem is el kéne mennem nőgyágyászhoz,de pont azért amiért te, én sem akarok.

Egyébként igen,valószínűleg gombás fertőzésed van. Ilyenkor egy kis pálcikával kenetet vesz az orvos.

Ja és lehet jobb lenne ha nőhöz mennél. A férfinál jobb szerintem.

14/L

2018. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Életed folyamán nagyon sokszor fogsz nőgyógyászhoz járni, hidd el! Ahogy több millió,milliárd nő is.

Úgyhogy jobb ezen túl esned,majd megszokod. Egyébként vannak női orvosok is,ahogy írták már.

2018. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem biztos hogy a nő jobb én is nagyon féltem bekem az a tapasztalatom az idös férfi nőgyógyászok tapasztaltak és mivel idősek én nem érzem rosszul magam söt nagyon kedves az a férfi nőgyógyász ahova én járok ne félj anyukád bemehet veled nem lesz baj
2018. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Anya ma kért időpontot a nőgyógyászhoz.

Gyereknőgyógyász.

Félek😱😱😨😨😢

Anya szerint fog felírni hüvelykúpot

A kúp fáj?

2018. jan. 2. 18:18
 6/15 anonim ***** válasza:

A kúp nem tud fájni, maximum a felhelyezése. De az is csak kellemetlen lehet. A dokitól nem kell félni, nem fog megenni.

21N

2018. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem faj. Inkabb kellemetlen, hogy ott matat v. ki. A kup felhelyezese sem rossz, az ujjaddal kell bedugni.Joval kisebb,mint egy mini tampon. Tudom, hogy felsz, de hagy meseljem el a sajat storym, es tanulj az en hibambol. Tinikent ugy voltam, ahogy Te ahh majd elmulik a feheres folyas magatol, en el nem megyek..tobb evig húztam.. mert hol elmult, visszajott.Sokszor volt felfazasom is, hol itt fajt, hol a hasam alja... kaptam antibiotikumot elmult stb. Vegul raszantam magam a nodokira :kaptam kupot, elmult minden. Aztan elso baba:mehenkivuli, ami akar egy régi gyullas miatti szovodmeny következménye is lehetett.. Szoval tanulj az en hulyesegembol es menj el a dokihoz. Jobb ezt minnel elobb kikezelni.
2018. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jan. 2. 19:22
 9/15 anonim ***** válasza:
A gyerek nőgyógyászaton feltehetőleg női orvos lesz, túl esel rajta, nyugi.
2018. jan. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Keress ha tudsz női orvost,előtte könnyebb levetkőzni,jobb ha hosszú felsőbe,tunikába mész vizsgálatra,mert ha nacit,bugyit meg cipőt le kell venni akkor az eltakar(zokni marad),de lehet elég lenne ha vennétek canesten krémet és használnátok otthon 2 hétig,ha nincs javulás akkor mennétek csak el orvoshoz.


Anyukáddal meg beszéld meg,hogy ha vizsgálat lesz belőle akkor mi legyen,bemenjen vagy ne.

-Mert van olyan rendelő ahol van elkülönített vizsgáló az orvosi szobán belül,tehát behív az orvos a szobába,elmondod mi a baj,kérdezget(mikor menstruáltál először stb),beszélgettek majd szól,hogy az elkülönített,függönnyel vagy paravánnal elválasztott helységbe menj át és ott vetköz le alul.

Tehát ebben az esetben meg tudod oldani,hogy az anyukád szépen a vizsgáló részen kívül várjon rád.

Mert ez elég intim vizsgálat,mégis ki akarna az anyja előtt szétterpesztett lábakkal feküdni,hogy előtte vegyenek tőle netán mintát.


_És sajnos van olyan hogy az orvosi szoba közepére van az ágy berakva,se függöny,se paraván,tehát ha valaki bement veled az orvoshoz akkor az ha csak el nem fordul addig mindent látna.


Tehát beszéld meg vele,hogy ilyen esetben forduljon el,ne nézzen,amúgy is zavarba ejtő a dolog,vagy amint szól az orvos hogy a vizsgálathoz vetkőzz le,menjen ki a szobából,vagy forduljon el.

De akár kint a váróba is megvárhat és bemehetsz egyedül is az orvoshoz.


Vizsgálat kb annyiból áll,hogy nacit,bugyit,cipőt leveszed(zokni marad),felfekszel a vizsgáló ágyra,a lábtartókra teszed a lábad és az orvos egy kis pálcikával a hüvelyedbe benyúl és mintát vesz.



Ha tudtok tinikkel foglalkozó női orvost keresetek és mindent beszéljetek meg anyuddal mi legyen,hogy neked ne legyen annyira kellemetlen.


Canesten krémet próbáld ki szerintem!



Majd írd meg mi volt.

2018. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!