Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek hány évesen jött meg a...

Nektek hány évesen jött meg a menstruáció?

Figyelt kérdés
Én 13 éves vagyok és nekem még nem jött meg , kiváncsi lennék hogy milyen. Kinek mondtátok el először és milyen érzés volt?
2018. jan. 7. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

10 és fél évesen. De bár inkább évekkel később jött volna meg. Nagyon erősen véreztem mindig és annyira görcsöltem, hogy többször kórházba is kerültem emiatt. Szóval örülj neki, ha még nem jött meg. Egyáltalán nem kellemes dolog. Persze, van, aki szerencsés és nincsenek görcsei, de macerás nagyon. Amúgy még bőven benne vagy az időben. Bármikor megjöhet. Gondra akkor lehet gondolni, ha még 16 évesen sem jön meg.

Anyukámnak mondtam el először.

2018. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

13 évesen. Nagymamámnál voltam és neki mondtam el.

Az első időszakban örültem, hogy már menstruálok, aztán kezdődtek az erős hasgörcsök és már nem örültem neki. :)

Nincs miért várnod a menstruációt, semmi JÓRÓL nem maradtál le eddig. Majd jönni fog neked is.

2018. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13 évesen. Nyári szünet volt és a nagyszüleimnél voltam. Nem mondtam el senkinek, mert nagyszüleim ezt máshogy kezelték, ők nem beszéltek ilyenekről. Anyukámnak mondtam el, amikor hazajöttem. Természetesen fel voltam készülve. Suliban is, anyuval is beszéltünk erről többször is. Számítottunk is rá, hogy lehet, hogy pont akkor fog, úgyhogy vett nekem anyu betétet, hogy vigyem magammal.
2018. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja először én is örültem. :) Bár nem tudom miért. Első pár évben nem volt semmi gond, semmi különös. Később jobban is véreztem és sokszor iszonyatosan fájt is. Középiskolában emlékszem, volt olyan, hogy majdnem lefordultam a székről, olyan fájdalmaim voltak.
2018. jan. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
13 - gondolom, anyámnak mondtam el (nem hiszem, hogy másra tartozna, senki mással nem beszéltem erről, de vele sem sokat, mert nem volt miért), és semmi különös "érzés" nem volt. (Egyénként szerencsés vagyok, azóta sem érzek szinte soha semmit, legtöbbször csak onnan veszem egyáltalán észre, hogy megjött, hogy látom a vért)
2018. jan. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Addig örülj amíg nincs meg. Hidd el nem kellemes.

Nekem 14 évesen jött meg először, és igaz eltelt már sok év, de most annak örülnék ha nem lenne ilyen havibajom.

Nem kellemes. Sokan szó szerint lebetegednek. Volt osztálytársam aki elájult, vagy annyira görcsölt, hogy sírt a fájdalomtól. Nekem is vannak kisebb fájdalmak, és van amikor a plafonra mászok tőle. Szóval ne várd annyira.

2018. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én inkább felek mint hogy várom xD csak kiváncsi voltam hogy mennyire rossz
2018. jan. 7. 16:12
 8/14 anonim ***** válasza:
én csak 10 voltam. Mivel barátnőmnél voltam, aki fiatalabb, tőle nem kértem, anyukájától meg nem mertem. Szerencse, hogy akkoriban menőnek tartottam, hogy tisztasági betétet hordjak, így az volt nálam, a vérzés sem volt erős, szóval mondhatni szerencsém volt. Anyukámnak mondtam el, teljesen jól reagálta le, korábban is beszéltünk már róla, de nem számítottunk még rá. Nekem soha sem fájt nagyon semmim, csak a 2. napon szokott egy kicsit a hasam, meg előtte lévő napon, így mindig tudom, hogy meg fog jönni. Ne aggódj, ez normális, de nyilvánvalóan szeretnél te is "nagylány" lenni
2018. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Nekem 11 évesen jött meg és anyának szóltam rögtön. Adott betétet, elmondta hogy kell használni és emlékszem ott ült velem az ágyon én meg elkezdtem sírni hogy én nem akarom hogy megjöjjön.

Eleinte nem nagyon fájt a hasam úgyhogy azt gondoltam ez nem is lesz vészes, de sajnos most már minden alkalommal iszonyatosan fáj. Néha még a gyógyszer sem segít. De nem mindenkinek egyforma természetesen van olyan akinek nem jár különösebb fájdalommal.

2018. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12 voltam, pont nyári szünet volt. Ez volt a reggeli ébresztő. Még szerencse, hogy már beszélgettünk erről anyuval, így csak kicsit kaptam sokkot :D Utána már nyugodtan raktam be betétet. Aztán felhívtam anyukámat.
2018. jan. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!