Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a teendő nem szűnő hüvelygy...

Mi a teendő nem szűnő hüvelygyulladás esetén?

Figyelt kérdés
Múlt hét elején kezdődtek a tüneteim (égés, viszketés, fájdalmas közösülés), akkor egy 600 mg-os Gynoxint elhasználtam, de másnap még jobban viszkettem és már elviselhetetlen volt. Emiatt hétvégén a 3 adagos Canesten Kombit is elhasználtam, tegnap voltam dokinál, hüvelyflóra helyreállítást javasolt, Pimafucortot és Gynoflort írt fel, de szerintem egyik sem fogja megoldani a gondomat, a Pimafucorttól konkrétan visszajött az épp hogy abbamaradó viszketés. A szexet megpróbáltuk a párommal, természetesen óvszerrel (most llatexmenteset használtunk direkt, tehát még csak nem is árthatna a hüvelyemnek) hátha elmúlt a belső fájdalom is, de még mindig égő érzésem volt közben...Nálam ez a fertőzés sajnos visszatérő dolog, 12-13 éves korom óta küzdök vele, tavaly és tavalyelőtt nem volt jellemző, de most ismét 5-6 hónapon belül kétszer, habár előző alkalommal elég volt a 3x200 mg Gynoxin... Kérem, segítsen valaki valami tapasztalattal, gyógymóddal.

2018. jan. 9. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Körömvirág teával próbáld átöblíteni a hüvelyedet vagy körömvirágos ülőfürdő szokott nekem használni. Kb 1 hét alatt lemegy a gyulladásom ettől. Utána hüvelyflóra helyreálításaként éjszakára élőflórás natur joghurtot használok. Ez a kombináció nekem nagyon sokszor használ.
2018. jan. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A cukrot és a finomított szénhidrátokat felejtsd el. A gombát a cukor táplálja. Hordj bővebb nadrágokat és pamut fehérneműt. Én áttértem a mosható betétre is. Évek óta nem volt fertőzésem.

Utolsó alkalommal diflucan kapszulát is kaptam a helyi kezelés mellé. Az egy lórúgás, de elmúlt a fertőzés.

Sajnos mindenképpen vissza kellene menned a dokihoz, ha még mindig bajod van.

2018. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A gynoflor nekem bevállt, érdemes kipróbálnod. Vettek tőled kenetet? Lehet nem is gyulladás, hanem fertőzés, és azért nem segít semmi. A kenetből majd szépen látszani fog, mi nincs rendben. Az meg, hogy folyamatosan visszatérő bajod van, korántsem normális, ideje másik dokit is nézni. Addig meg próbáld meg esetleg az irrigálást/hüvelyöblítést ha már nem hiszel az orvos által felírt szerekben.
2018. jan. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%
Betadine hüvelykúpot próbáld meg. Az minden baktériumot, gombát leöl. Az a lényeg, hogy használd legalább 10 napig. Ha ez után is vissza jönne, akkor ezüstkolloidot javasolom.
2018. febr. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!