Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Esetleges terhesség esetén...

Esetleges terhesség esetén Klion hüvelykúp?

Figyelt kérdés

19. napján járok a ciklusomnak, lehet, hogy (3.) baba fog jelentkezni. Pont voltam nőgyógyásznál, aki szerint vmennyi folyásom van, ezért felírta ezt a kúpot -bár tudja, h esetleg baba lehet. (Nem tudom mennyire megbízható, először voltam nála, nem tűnt túl alaposnak, kb csak kenetet vett és 2 perc alatt már kb újra a folyosón voltam. Ilyenkor nem szoktak uh-t is csinálni egy terheség előtt?)

Elolvastam a tájékoztatóját, és írják, hogy első 3 hónapban nem lehet használni. Most akkor mi legyen? Elvileg 10 napig kéne, nem is tudom, hogy az még bele fér-e, ha mégis megjönne...

Szerintetek elkezdjem, vagy ne?

(Amúgy szinte folyamatosan úgy érzem, mintha meg akarna jönni, pedig még van jópár napom - szóval ezért is gyanakszom, hogy vagy a folyás, vagy esetleg egy baba miatt van valami változás odabenn...)

Köszönöm!


2018. jan. 14. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Ha még jó pár napod van a menstruációdig, akkor valószínűleg még igazából nem is beszélhetünk terhességről. Még ha terhesség is lesz belőle, akkor sincs még ilyenkor terhesség.

Amúgy meg az orvos csak jobban tudja, hogy mit lehet használni és mit nem. Amúgy gyakorlatilag az összes gyógyszerre ráírják, hogy terhesség alatt vagy szoptatás alatt nem ajánlott használni, de ha valakinek olyan gondja van, akkor természetesen az orvos tudja, hogy lehet-e vagy sem.

Amúgy a Kliont speciel sokszor felírják terhesség alatti fertőzésre.

És ha még napjaid vannak a vérzésedig, akkor miért kéne ultrahangot csinálni? Az ég világon semmit nem látna.

Az meg, hogy vett kenetet és csináltat tenyésztéses vizsgálatot, az meg egy nagyon jó pont az orvosnál. Ugyanis nagyon sok orvos nem csinál, csak hasára üt és felír valamit.

És egy terhesség alatti fertőzés-gyulladás, ami nincs kikezelve, sokkal nagyobb veszélyt jelent, ugyanis korai terhességnél vetélést, nagyobb terhesség esetén pedig koraszülést eredményezhet, míg maga a rá kapott kezelés.

2018. jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Én nem használnám. Orvosok néha lesza*Ják a gyógyszergyartok által adott utasításokat. Ami azért gáz mert azt a szert a leírt feltételekkel engedélyezték. Tehát nem vállalnak felelősséget az attól eltérő használatért. Mert az vagy káros, vagy nem vizsgált kellő alapossággal. Ilyenkor annyira dühös leszek az orvosokra.

Amúgy meg az, hogy neki úgy tűnt LEHET, hogy kell a szer, más panasz és tenyésztés nélkül-nem ok a szer használatára. Max egy további vizsgálatra az ügyben. Van olyan orvos aki mindenre azonnal felir valamint. Total ok nélkül is.

A babára meg ilyenkor a legveszélyesebb minden ártalmas hatás. Gondolj bele. A most károsított kevés sejt lesz az "őse" az összes leendő sejtenek. Kiterjedt, gyakran végzetes károkat lehet ilyenkor okozni.

2018. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem erezted hogy lett volna fertozesed csak a doki vette eszre? Hat nemtudom, sok gyogyszerre feleslegesen rairnak olyanokat hogy terhesseg alatt ne meg stb. Ha szeretned a kisbabat es biztosra akarsz menni, ne szedd be, vagy a biztonsag kedveert menj el masik orvoshoz. Mondjuk a magan opcio sem segit mindig, engem maganrendelesrol is vagtak ki 2 perc alatt, mire mondtam volna hogy szurest is szeretnek mar reg kint voltam receptet szorongatva. Visszaterve a temahoz, en is fogekony vagyok a fertozesre, es mivel vizilabdaztam eleg gyakran sikerult atelnem, es rengeteg doki a kliont adta, nekem soha nem hasznalt, mert eppenseggel vizsgalat nelkul irogattak fel, ezert idolegesen segitett a tuneteken. Szoval ha nem vizsgalt meg, vagy nem a vizsgalat eredmenyere adott kliont, ÉN nem venném be, de neked kell eldonteni. Es benne van az is a pakliba, hogyha tenyleg terhes vagy, egy esetleges fertozes tobb kart tehet mint a klion.
2018. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!