Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Probiotikumos hüvelykúp?

Probiotikumos hüvelykúp?

Figyelt kérdés
Hüvelyfertőzésre írt fel az orvosom hüvelytablettat amit be is szedtem 6napig,aztán elkezdtem proiotikumot használni név szerint a Gyntima-t,és egyűttlét után(ami nem volt túl kellemes fájdalmas volt)égő és csípő érzés van a hüvelyemben.5db van még benne a 10ből mindennap használtam.Ilyenkor abba kéne hagyni?
2018. jan. 15. 08:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Hagyd abba és menj vissza az orvoshoz hogy írjon fel másikat mert ez csíp.
2018. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:

Megnéztem ezt a Gyntima nevű készítményt és úgy találtam, hogy ebben nincs probiotikum, az összetétele:

Laktóz, tejsav, proteóz pepton (ez prebiotikum inkább), folsav, zsályakivonat, PEG 32 (Polietilén-glükol), PEG 20 (emulgeálószer), poliszorbát 20 (emulgeálószer), konyhasó, magnézium-szulfát. Tehát nem tartalmaz élőflórát, csak a hüvely "savanyításával" kellemetlen közeget teremt a kórokozóknak, miközben az egészségért felelős hüvelyflórának pedig barátságos közeget hoz létre és más módon is támogatja a jó baktériumok elszaporodását.

A kellemetlenség fakadhat abból is, hogy visszatért a fertőzés, de az is lehet, hogy valóban a készítmény okozza, mert érzékeny vagy valamely összetevőjére és begyulladt kicsit a hüvelyed. Gyógymód lehet, ha körbekened a hüvelyed, meg bele is kensz Candibene vagy sima Canesten krémet, mert ezeknek a hatóanyaga a klotrimazol, ami mindenféle gyulladásnál enyhíteni tudja az irritáló érzést és nem mellékesen gombát is öl.

Továbbá esetleg érdemes lenne áttérned más hüvelyflóra helyreállító készítményre, pl. amiben nincsenek ilyen kemikáliák, meg mindenféle növényi kivonatok, viszont van benne tejsav és probiotikum. A Gynophilus pl. ilyen, gyorsan vissza tudja állítani a rendet a hüvelyben.

2018. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!