Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felmerült nálam az endometrióz...

Felmerült nálam az endometriózis gyanúja. Akit érint, nálatok milyen tünetei voltak, hogyan diagnosztizálták, és hogyan kezelték ezt a betegséget?

Figyelt kérdés

Több hónapja tartó menszesz alatti erős görcsök, köztes időben fellépő görcsök, nyilaló, ègő érzés az alhasban, néha gyengesèg jellemző nálam.

Az ultrahangon nem talált semmi eltérést az orvos, a citológia eredményét még vàrom. Felmerült a gyógyszeriratás (fogamzásgàtló) iratásànak lehetősège. Legvègső esetben pedig a műtét.



2018. jan. 16. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam ultrahangon látszott mindkét petefészken a csokiciszta. A diagnózist megerősítendő szoktak nézni Ca125 tumormarker szintet,mert endometriózis esetén általában emelkedett. Nekem csak a He4 volt magasabb. Laparoszkóppal műtöttek,akkor kiderült,hogy több helyen is van endó,ill összenövések. Tünetek:elviselhetetlen menstruációs fájdalmak,amire már kb semmi nem használt,puffadás,hasmenés,érzékeny hólyag.
2018. jan. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam bimanuális vizsgálat közben merült fel az endometriózis. A méhszáj mögött tapintott valamit az orvos, én meg majd' leugrottam a vizsgálószékről.

Ca125 tökéletes lett, az a vacak továbbra is ott van, szex közben néha fáj. Műtétet emlegetnek, de eddig még senki nem mondta határozottan, hogy oké, akkor essünk neki. Magamtól meg nem fogom javasolni, hogy vágjanak fel.


Menzeszem nincs (PCOS), szóval a ciklus alatti kínlódásokból kimaradok.

2018. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. Alhasi fájdalmak, görcsök, hányás.Csak és kizárólag laparoszkópiával tudják eltávolítani. Nem nagy ügy. Ajánlom viszont Dr Pusztai Zoltán nőgyógyászt, aki természetgyógyász is és ő nekem sokat segített a módszereivel és nem újult ki többet. Keress rá a neten.
2018. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!