Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Toxikus sokk szindróma?

Toxikus sokk szindróma?

Figyelt kérdés
Estére tampont használtam először. Tudtam hogy 8óránál tovább nem szabad hogy fent legyen de sajnos elaludtam és pár órával tovább maradt. Aztán nem sokkal később rosszul lettem egész nap fel sem tudtam kelni magas (38-39fokos) lázam volt. Másnapra semmi bajom nem lett. Ez emiatt lehett? Olvastam erről a toxikus sokk szindrómáról de azt írják az nem egy nap. Azert tettem fel a kerdest mert azota 3 orankent cserelgetem annyira felek nehogy ujra megtortenjen.
2018. jan. 16. 20:33
 1/5 A kérdező kommentje:
A ‘rosszul lettem’ elég enyhe kifejezés lett erre utólag rájöttem. Tényleg nem bírtam mozogni enni inni semmit. Plusz a magas láz ami nem ment le semmivel.
2018. jan. 16. 20:50
 2/5 anonim válasza:
A toxikus sokk szindróma kezelés nélkül, halált okoz. (Vannak enyhe esetek, de az nem ilyen) szóval nagy valószínűséggel nem az volt. Magától nem múlik el. De ha rosszul érzed magad, menj orvoshoz. Ilyen esetben meg főleg,a tss nem játék, bár elég ritka
2018. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

8 óra? Gyenge vérzésnél maximum 6, erős vérzésnél 3 óra.

Valóban, a magas láz és a rosszullét tipikusan a TSS tünete lehet, és tényleg nem egy nap, de a lázad lemehet és akár tünetmentesen vagy más tünetekkel, de a betegség ugyanúgy jelen lehet. És minél tovább vársz vele, annál súlyosabb szövődményei lehetnek, nem csak akkor veszélyes, ha azonnal összeomlasz.

Van, aki 2 hét után megy el vele orvoshoz, mert addigra lesznek neki gyanúsak a tünetek.

Bár nem gyakori betegség, és nem közvetlenül a tampon okozza, de sok esetben bizony ahhoz köthető.

Én a helyedben nem kockáztatnék, legjobb lett volna rögtön orvoshoz menni, de minél előbb, annál jobb.

Nem biztos, hogy ez ha bajod, de lehetséges, és ha igen, akkor azt a lehető leghamarabb kezelni kell.

2018. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ne használj tampont, amíg nem voltál orvosnál, csak betétet.
2018. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából felesleges magad azzal nyugtatni, hogy mit olvastál a neten, mert az nem garancia semmire. Itt ezt írják, ott azt írják, ez oké, de te ezzel nem mész semmire.

Ha elmész orvoshoz, azzal nem veszíthetsz semmit. Még ha be is szeded az antibiotikumot úgy, hogy nincs semmi bajod, azzal sem veszíthetsz semmit.

Ellenben ha tényleg fertőzést kaptál, és kezelés helyett cikkeket olvasol meg kiírod a gyakorira, azzal már veszíthetsz, elég sokat.

2018. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!