Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, ha tampont...

Mit csináljak, ha tampont szeretnék használni, de félek a TSS-től?

Figyelt kérdés
Csak most kezdtem el használni, eddig is tudtam hogy van ilyen betegség, de most mélyebben beleástam magamat a témába, és inkább ki is vettem.. Mindig kezet mosok, ügyelek a higiéniára, de ettől függetlenül eléggé félek. Sajnos a felhelyezése is fáj, pedig élek nemi életet, mégis fájdalmas, és miután kiveszem, égető érzést érzek. Szerintetek megéri ez így?

#menstruáció #tampon #TSS #toxikus-sokk szindróma
2017. nov. 19. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt neked kell eldöntened. A tampon méretétől is függhet. Esetleg használj kisebb méretet. De gyenge vérzéstől is lehet, mert akkor nem csúszik jól.

A TSS-től meg ne félj, ha rendszeresen cseréled, nem lesz baj. TSS-t akkor lehet ,,kapni" hogyha túl sokáig hagyod bent a tampont. (8 óránál tovább).

2017. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg nézz utána az intim kehelynek. Minimális az esélye a TSSnek. Ha gondolod ajánlok egy szupi, infokkal teli FB csoportot. De írhatsz privit is.
2017. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Applikátoros tampon ;) tiszta és feltenni is könnyebb
2017. nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kettes jól mondja a kelyhet bár van akinek túl undi, de nem szárít ki mint a tampon és a TSS veszélye gyakorlatilag 0 vele.
2017. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Szerintem a tamponnál semmivel sem undibb, mert ki lehet a kelyhet úgy is venni, hogy egyből öntöm is ki a tartalmát, nem muszáj vizsgálgatni. Bár igaz, hogy el mosni/törölni el kell, de azért az kibírható. Szerintem egy vérrel teli tamponnál, amit illik csomagolva kidobni, tehat, azt is látni teljes valójában, ez sem undibb. Csak azoknak, akik elzárkóznak a kehely használatától.
2017. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!