Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló alkalmazása...

Minoo kérdése:

Fogamzásgátló alkalmazása ilyen esetben hatásos lehet?

Figyelt kérdés

Jelen pillanatban egy összetettebb problémával küszködök, és tanácsokat szeretnék ezzel kapcsolatban kérni. Hosszú lesz, de hátha valaki tud segíteni!


Egy nagyobb fogyás következtében (inkább nevezném éheztetésnek, testképzavar következtében) a menstruációm teljes mértékben felborult, nem voltak 28-35 naposak a ciklusok, csak nagyon ritkán jött meg rendeltetésszerűen a vérzésem. Azonban így 2 évvel az anorexiás tünetek után még mindig nem állt vissza a megfelelő helyzetébe a vérzésem, sőt, rosszabbodott is a helyzet valamivel, mert már hónapokat hagy ki hetek helyett. Merem feltételezni, hogy én "rúgtam fel" az egész rendszert, és nem tudom mi hibádzik.


A (régóta ismert) nőgyógyászomhoz fordultam a problémával kapcsolatban, aki ultrahanggal megállapította, hogy ciszta volt a petefészkemben (ami felszívódott magától). Emellett csináltatott kenetből (hüvelygomba kivizsgáltatása céljából) citológia tesztet, amin nem volt feltűntetve semmilyen elváltozás, vagy probléma. Beszélgettünk a témával kapcsolatban, és ajánlotta a fogamzásgátló szedését, ami esetleg segítene a helyreállításban. Ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok, hiszen tudtommal nem segít rajta, de azért kértem rá receptet.


Ennek elllenére amire én gyanakszom viszont, az a PCOS. Tudom nagyon jól, hogy neten nem érdemes tünetek alapján öndiagnosztizálni, viszont kissé egyértelműek most a jelek (ezalatt gondolok az érdekes helyeken megjelenő, illetve egyes területeken erősebb szőrzetre, a rossz menstruációs ciklusra és a zsíros, pattanásos bőrre(elnézést a túl sok információért...)), amire viszont esetleg "jó" hatással lenne a fogamzásgátló. Mivel nem vagyok jártas a témában, az orvosom pedig szintúgy ajánlja a szedését, ezért vagyok kíváncsi mások véleményére is, akik ezen már keresztülmentek.


Téhát a kérdés: Ha tényleg igaz az elmélet, hogy ilyen esetben segít a gyógyszer, érdemes lenne neki esélyt adni? Még ha nem is PCOS a megbúvó ok, ronthatna a problémán? Terveim szerint csak pár hónapig szedném, utána tartanék egy szünetet ellenőrzésként. Minden személyes tapasztalatra kíváncsi vagyok!


(Teljes mértékben megértem azokat a személyeket, akik az orvos lecserélését ajánlják, de elmondása szerint már sok ilyennel találkozott és szokott segíteni ez a metódus)


Ezer hála mindenkinek, aki elolvasta és segít nekem!!! :)

17/l



2018. jan. 23. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
ELÖSZÖR feltétlen keress fel egy másik orvost és vele is konzultálj. Ha ö is ezen a véleményen van, akkor esetleg belemennék a hormonok szedésébe, de nekem ez nagyon nem jó módszernek tünik.
2018. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a fogamzásgátló nem nyújt gyogyulást. Kikapcsolja a ciklusod, és igaz hogy meg fog jönni, de az csak megvonásos vérzés, a gyogyszer csinálja, nem a test jön helyre. Amint abbahagyod, vissza fog térni a problémád, és általában sokkal rosszabbra is szoktak fordulni a dolgok a hormonok megpiszkálása miatt.Furcsa nekem, hogy az orvosod rögtön ezt ajánlja, nem ám továbbküldene kivizsgálásokra. Eloszor is menj máshoz, kérj ki más orvosi véleményt. Lehet hogy egy normális étrend + rendszeres sport is már nagy javulást hozna, gyogyszerek nélkul, de ehhez orvos kell. Sok sikert!
2018. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!