Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tablettás vs művi abortusz?

Tablettás vs művi abortusz?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok?

Úgy értem: itthon, egy megbízható orvossal alávetnétek magatokat a mindössze pár percig tartó, manapság biztonságos műtétnek, vagy felvennétek a kapcsolatot egy külföldi klinikával, email, telefonálgatás, kiutazás megszervezése, tolmács fogadása, több, mint százezer ft fizetése, és több nap ott töltése a tablettás megoldásért.


A kérdésem teljesen komoly és a válaszokat is hasonlóképpen, komolyan várom.

Nekem volt itthon beavatkozásom,és bánom, hogy nem intéztem el külföldön, mert szerintem kevésbé viselt volna meg, de ha valakinek van jó érve, és meg tud engem nyugtatni ezzel kapcsolatban,hogy jobban jártam így azt nagyon megköszönöm. Bár kétlem, de akkor nem volt lelki erőm még utazgatni is, a lehető leggyorsabb megoldásr akartam, lelkileg lehet ugyanígy megviselt volna egy idegen környezet meg két éjszaka 'csövezés'...



2018. jan. 25. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem voltam ilyen helyzetben, de szerintem maradnék itthon. Ha van egy olyan nőgyógyász, akiben megbízok, tudom róla, hogy számíthatok rá, feltétlenül vele csináltatnám. Egy jó szakemberrel, ezek a műtétek tényleg rutinfeladatnak számítanak, így semmi maradandó károsodás nem lenne (...) Nem nagyon olvastam utána ennek a tablettás módszernek, de kizárt dolog, hogy ilyen kényes témában egy vadidegen orvosra bízzam magam, akit életembe valószínű akkor fogok először látni, addig csak telefonról láttam. Persze, van akinek ez bármit megér, hogy minél nagyobb valószínüséggel lehessen utána még kisbabája, de én nem tudnék ezért utazni, horribilis összegeket kifizetni, idegen emberre bízni magam. Tényleg. Akkor inkább már a “kockázatosabb” itthon, olyan orvossal, akit ismerek. És akkor is e mellett döntenék, ha a pénz nem számítana.
2018. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Úgy tudom, a tablettás marha erős görcsökkel jár.

Így én elég valószínű, hogy a műszereset választanám, még akkor is, ha itthon elérhető lenne mindkettő.

2018. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

A művi abortusz jóval kevésbé visel meg mint a tablettás, ahol az izmaidnak és a méhednek kell kilökni a babát, mint egy szülésnél. Más kérdés, hogy hosszútávon kevésbé kockázatos, nem sérthetnek fel a műszerek.

Bár egyik sem hasonlítható ahhoz, amit a magzat átél. Őt mindkettő "megviseli", bár talán a művi kegyetlenebb.

2018. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem művi abortuszom volt. Nem is néztem utána a lehetőségeknek, tudtam, hogy ez létezik, itthon elvégzik, így nekem ez az egy maradt. Nekem ez a tablettás dolog kissé idegen, mellesleg az abortusz lelkileg egy nagyon megterhelő folyamat, előtte, közben és utána is, ezért nem tudom elképzelni, hogy kiutazzak külföldre azért, hogy tablettával oldják meg a dolgokat, amikor itthon is megcsinálják - véleményem szerint egyik sem kockázatmentes.

Akinek van lelki ereje még utazgatni, és egy rosszabb használt autó áráért valami másik országban elvégeztetni ezt az egészet, annak nagyon fura lelki világa lehet, és azt a pénzt lehet inkább a babára kéne fordítani, hogy megszületése után legyen miből táplálni, hiszen akinek a tablettás megoldásra van ennyi pénze és energiája, az igazán megtarthatná a kisbabáját szerintem...

2018. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Rengetegen vannak, akik nem az anyagiak hiánya miatt nem akarnak gyereket szülni.
2018. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Manapság a műszeres abortuszt is igyekeznek minél kíméletesebb módon elvégezni (előtte gyógyszeres méhszájtágítás) aminek köszönhetően egyre kisebb a későbbi kockázat lehetősége.

Én a gyógyszerestől ódzkodnék, ha nem sikerül eredményre jutni, akkor ugyanúgy a műtőasztalon találhatod magad.

2018. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nekem volt itthon beavatkozásom,és bánom, hogy nem intéztem el külföldön, mert szerintem kevésbé viselt volna meg"


Lelkileg? Testileg?


Lelkileg vajon mennyivel könnyebb, ha TE MAGAD veszed be a tablettát, ami miatt elvetélsz, nem pedig egy altatásban esel túl rajta úgy, hogy nem érzel belőle semmit?

Testileg mennyivel könnyebb, ha nem elaltatnak és felébredsz, kb. mintha mi sem történt volna, hanem keserves görcsök közepette elvetélsz? Arról nem is beszélve, hogy az esetek jó részében nem ürül ki teljesen a méh és ugyanúgy kaparás kell.

2018. jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!