Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden lánynak van mindennap...

Minden lánynak van mindennap fehérfolyása? Minden nőnél egyforma a folyás?

Figyelt kérdés
mert nekem mindennap van és rendesen látható fehér szinü és minden nap.ez normális?
2008. okt. 26. 21:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
2008. okt. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%
Még nem próbáltam, de állítólag a tejsavas irrigálás segít a problémán.
2008. okt. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"Tisztelt Doktor úr! 22 éves vagyok, 4 éve szedek fogamzásgátló tablettát. Pár éve szinte minden nap enyhe sárgás-fehéres folyásom van, de panaszt (viszketést, égő érzést) nem okoz. Azt olvastam, hogy ha egy folyás nem okoz panaszokat és hosszabb időn át fennáll, akkor lehet normális. Ön szerint létezik ilyesfajta "normális" folyás. A barátnőm is "szenvedett" folyástól, elment a nőgyógyászához, aki mindenféle gyógyszerrel próbálta őt kikúrálni, de eredménytelenül. Már használtam hüvelykúpokat, de egyik sem segített. Ön mit javasol? Segítségét előre is köszönöm."


Válasz: "A folyás mint olyan, egy szubjektív fogalom, van aki a bővebb váladékot is folyásnak titulálja vagy éli meg. Ahogy van olyan ember, aki az átlagnál erősebben izzad még normál hőmérsékleti viszonyok között is, és ez nem kóros, úgy van, akinek a hüvelyváladéka több az átlagnál. Ez ugyancsak nem kóros, de az illető szubjektíve ezt nagyon kellemetlennek élheti meg. Ha minden lúgosító tényező /szappan, habfürdő, tusfürdő, borotvahabok stb./, allergizáló tényezők /műszálas fehérnemű, egyes betétek, enzimtartalmú mosó és öblítő szerek stb./ ki van küszöbölve és még mindig nem változott a helyzet, akkor napi szintű tejsavas irrigálással /2 evőkanál 1 liter vízbe adagolással/ általában jól uralhatóvá teszi az ilyen jellegű, fertőzéses háttérrel biztosan /?!?/nem bíró bővebb hüvelyi folyásokat."

2008. okt. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
18%
hat szerintem nem igaz, hogy termeszetes. Nekem is volt sokaig, azt hittem en is, hogy termeszetes, aztan mas okbol mentem nogyogyaszati vizsgalatra es a doki latta, hogy van es felirt egy kupot, amir 10 napig hasznaltam es azota nincs, csak menzi elott par nap. Lanyok, ez nem termeszetes, meg nem kenyelmes tisztasagit hordani allandoan. Menjetek el dokihoz, lehet, csak valami enyhe fertozes.
2008. okt. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
óh ne már akkor el kell menjünk nőgyógyászhoz? :(
2008. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell elmenni...fentebb a doki írása....szerinted mi nem járunk orvoshoz? Ha valami baj lenne, úgyis látná, és szólna. Sajnos ez ilyen, ez normális.
2008. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%

Hát én már egy csomó nőgyógyászt megjártam ezzel a problémával. Eredménytelenül... :( Hiába írt fel mindegyik másfajta kúpot. Pár hónapja nagyon elegem lett és még elmentem laborvizsgálatra is, aminek eredményét elvittem a dokihoz és azt mondta, hogy ez hormonális. :(

Szóval sajnos ez van, el kell fogadnom, hogy mindennap használhatok tisztasági betétet. :(

2008. okt. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekem is van minden nap folyásom,járok dokihoz is és nem mondta hogy ez nem normális, azt mondta minden rendben van belül. Én hüvelygombára hajlamos vagyok ezért mondta a havonat 1szeri 5napos irrigálást. Ajánlom nektek is, 1hétig neke nincs folyásom és tisztának érzem magam!

2008. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
igen én is minden nap használok tisztaságit, muszály ez van lányok vagyunk:( el kell fogadnunk..
2008. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem,aki nem hord mindennap tisztasági betétet,akkor nem is érdekli a higiéniája.Azt lehet cserélni,a bugyit nem (pl.suliban).Milyen ciki,ha valakinek megjön váratlanul,és átüt a naciján.higgyétek el a tisztasági sok mindentől megvéd.A férjem egyáltalán nem tartja undorítónak,hogy benne van a bugyimban a tisztasági.Egyik pasimat se érdekelte.Én személy szerint nagyon jó találmánynak tartom a tisztaságit.Főleg a tampont használóknál előnyös.Ez az én véleményem,ha nem tetszik,pontozzatok le!
2008. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!