Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok. Novemberben...

13 éves vagyok. Novemberben (2017) jött meg először. Azóta egyik hónapban sem jött meg teljesen kimaradt. Ez normális? Aggódnom kéne? Vajon mikor fog ujra megjönni?

Figyelt kérdés
164cm vagyok 49-50kg körül. Valami tanács, vélemény?
2018. febr. 5. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális,hogy nem áll be egyszerre.Ritka az,akinek egyből rendszeresen megjön a menstruációja,havonta.

Akár fél évre is kimaradhat,sajnos,így eltarthat akár 2 évig is,mire beáll.

A súlyod ideális a magasságodhoz,nem vagy kórosan sovány.Persze,még pár kg hízás beleférne.:)

2018. febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor megesik, hogy nem rögtön áll be megfelelően. Nekem anno az első után fél évig nem is volt, utána kezdett el "rendesen" megjönni.

Még fiatal vagy, nem vagy lemaradva semmiről. :)

2018. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2018. febr. 5. 17:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én 19 éves vagyok, nekem is 13 évesen jött meg, és 6év után most sikerült rendeződnie a dolognak nagyjából (az elmúlt két hónapban már pontosan beállt 30 napra :D). Ne parázz rá, teljesen természetes..még csak kezd hozzászokni a szervezeted a "nagylánysághoz". Vészhelyzet esetére mindig legyen nálad pótbugyi és betét, mivel bármikor meglephet. :)

Amit még ajánlok, hogy tölts le a telefonodra valamilyen menstruációs naptárat és abban vezess majd magadnak mindent!

Olyanokat is bele tudsz írni, hogy hasfájás/mellfájás/rossz kedv stb., így majd könnyen ki fogod ismerni a ciklusod.

2018. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem teljesen rendben van.

Nekem úgy volt, hogy az első menses után 5 hónapig nem jött meg a 2. ; most meg 50-70 napos ciklusaim vannak, de úgy tudom ez ilyen korban még normális.

Azt mondják, hogy kb. 16 éves kor körül kell beállnia.

14/L

2018. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En 12eves vagyok es normalisan megjott minden honapban de a fentiekben leirtak korulmenyei korzeteben ezek szerint ez nem meglepo ilyen korban tehat ne stresszelj ra en nekem mult honapban ugy volt hogy 2sger volt
2018. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!